Ажіотаж: у магазинах розкупили автокрісла

У магазинах, які продають дитячі автокрісла, – ажіотаж.

Перша хвиля продажів почалася після того, як Верховна Рада прийняла закон про штрафи за відсутність автокрісел. А остання – коли в ЗМІ з’явилася інформація про те, що поліція вже карає водіїв за це порушення. Тоді крісла почали розкуповувати практично кожен день, пише “КП” в Україні”.

“У нас, і у колег майже спорожніли склади, продажі за ці дні зросли в три рази. Ми зазвичай замовляємо у постачальників партії за півроку-рік, а тепер і у них залишилися одиниці найменувань. У сегменті 400 – 1000 гривень, це найпростіші, низької якості. Крісла розкупили таксисти і люди, які рідко їздять. У сегменті від 4000 гривень крісла розкуповують свідомі автомобілісти. Найнадійніші автокрісла коштують від 12 тисяч гривень. Це такі, які пройшли краш-тести – бічний, фронтальної удари, антитоксичні”, – розповідає директор одного зі столичних магазинів дитячих товарів Олексій Шпак.

Проходження краш-тесту – не дорівнює сертифікації товару. Наскільки крісло безпечне – можна дізнатися, перевіривши модель на сайті adas – інтернаціональному ресурсі краш-тестування. Ця інформація відкрита.

Із 20 листопада набирав чинності закон за порушення правил перевезення дітей. Водіїв штрафують за відсутність автокрісла. Забороняється перевозити дітей без автокрісла, зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, дітей до 16-річного віку – в кузові вантажівки, та організовані групи дітей у темну пору доби. За порушення цих правил загрожує штраф на 510 грн, за повторне правопорушення – 850 грн.