Багато помилок: Міністерство освіти змінить підхід до відбору шкільних підручників

У Міністерстві освіти заявили, що поділяють занепокоєність громадськості щодо помилок та недоречного контенту в шкільних підручниках, тому переглянуть підходи до їх відбору.

Причинами таких неточностей стало зокрема те, що експерти не встигають перевіряти велику кількість підручників, а автори та видавництва – якісно підготувати та відредагувати книги, повідомляє пресслужба відомства.

“…є факти недобросовісного виконання зобов’язань деякими видавництвами, які економлять на фахових редакторах і, користуючись ситуацією терміновості, допускають до видання неякісно вичитані підручники. Хоча за угодою, укладеною з видавництвами, саме на них та авторів покладається відповідальність за якість підручників”, – наголошують у міністерстві.

Підручники закупають до шкіл без належної апробації, передексплуатаційної перевірки, тому тепер у Міносвіти вирішили її повернути.

Планується підвищити відповідальність видавництв за друк підручників із помилками, а профільним науковим установам потрібно буде змінити процедуру відбору підручників. Серед іншого планується “унормувати можливість громадського обговорення підручників на 2-му етапі конкурсу перед їх масовим виданням”.

Раніше в соцмережах батьки почали публікувати дописи із фотографіями шкільних підручників, у яких були помилки чи недоречна інформація. Наприклад, у підручнику з хімії писали, що сода має профілактичні та лікувальні властивості при онкозахворюваннях, й посилалися на сайт Всеукраїнської асоціації пенсіонерів. Там же радили приймати спиртові компреси для лікування застудних захворювань.