Бібліотеки Гадяччини: зберігаємо та модернізуємо мережу закладів

Книга — джерело знань. А бібліотека — цілий океан. Ми хочемо, щоб в нашому районі жили освічені і культурні мешканці, саме тому, взяли курс на збереження і модернізацію бібліотечних установ району.

Децентралізація — ключова реформа для України, яка робить можливими й інші реформи. Як зазначає Президент України Петро Порошенко «децентралізація відповідає інтересам громад, відповідає інтересам жителів, відповідає інтересам всіх громадян України». І з цим важко не погодитися.

В ході цієї реформи місцева влада отримала значні повноваження і ресурси. Разом з тим, до органів місцевого самоврядування перейшла величезна відповідальність за підвищення якості життя людей, за всебічний розвиток громади, в тому числі і культурний. Тому, слідуючи політиці Президента, ми взяли курс на модернізацію наших головних культурних і освітніх закладів.

Ще 4 роки тому мережа закладів культури Гадяцького району не відповідала потребам мешканців. І якщо в будинках культури ще «жевріло» життя, то бібліотеки взагалі перебували у занепаді: потребували ремонту та оновлення як книжкового фонду, так і матеріально-технічної бази. Але ми знайшли шляхи вирішення «бібліотечної проблеми».

Днями в Гадяцькій центральній районній бібліотеці імені Лесі Українки відбулася нарада «Впровадження новітніх технологій в роботу бібліотек ЦБС». На ній проаналізували досягнення в перебудові бібліотечної мережі за 4 роки – за цей час вдалося зробити колосальний прорив.

Нині у приміщеннях бібліотечних установ проведено ремонтні роботи та енергозберігаючі заходи. Пріоритетним напрямком розвитку стала їх комп’ютеризація. Вже 32 сільські бібліотеки із 37-ми мають комп’ютерне обладнання з доступом до мережі Інтернет, що значно розширило асортимент бібліотечних послуг.

Тепер бібліотекарі можуть допомогти бажаючим скористатися електронними ресурсами в оформленні різноманітних довідок, витягів тощо. У цьому напрямку вони активно співпрацюють із ЦНАПом, пенсійним фондом та Бюро правової допомоги. А ще брали участь в «Бюджеті участі», зокрема в підготовці проектів своїх громад та в організації електронного голосування. Тож сьогодні бібліотеки Гадяцького району стають поліфункціональними. Вони надають все більше послуг і долучаються до багатьох напрямків суспільного життя. А це і є шлях до успіху.

Нові можливості для ефективної роботи бібліотек з’явилися завдяки впровадженню реформи децентралізації. Тепер бібліотечні заклади перетворилися на своєрідні культурні центри, які працюють для потреб людей.