Більше половини українців переконані, що коронавірус штучний – опитування

66% людей в Україні думають, що коронавірус створили штучно.

37% з них переконані, що Covid-19 був “спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам”, свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 31 травня – 4 червня.

“37% – обрали варіант, що коронавірус був “спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам”, – пояснюють в результатах опитування.

Варіант, що коронавірус “зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю”, обрали 29 % українців. Таким чином, 66% респондентів обрали один з двох варіантів, який означає штучне походження коронавірусу)”. У те, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився світом, вірять 18% опитаних.

Під час інтерв’ю респондентів просили обрати, з яким з трьох тверджень щодо походження коронавірусу і його поширення у світі вони згодні в більшій мірі. Твердження охоплюють такі погляди: 1) природне виникнення і згодом поширення у світі; 2) штучна розробка в лабораторії, але випадкове поширення у світі; 3) спеціальна розробка і навмисне поширення у світі для зменшення чисельності населення та/або завдання шкоди окремим країнам. Крім цього, респонденти могли назвати свій варіант.

Якщо люди обрали варіант про штучне походження, але випадкове поширення у світі, то їм ставили додаткове запитання, у якій, на їхню думку, країні був штучно створений коронавірус? Питали відкрито, тобто варіанти відповідей не пропонувалися.

70% респондентів вважають, що коронавірус розробили штучно у Китаї, ще 5% назвали США, 3% – Росію. Інші країни називалися рідше.

Людям, які вірять у навмисну розробку і поширення коронавірусу, ставили питання, хто за це відповідальний.

Половина респондентів (49%) не змогли відповісти. Водночас, 26% вважають, що Китай відповідальний за розробку і навмисне поширення коронавірусу, далі йдуть США (11%) і Росія (2%). Інші відповіді називалися рідше.

Дослідження тривало з 31 травня до 4 червня. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитали 2000 респондентів віком від 18 років і старше.