Вже не доведеться стояти в чергах: в Україні запускають електронні лікарняні

Міністерство охорони здоров’я України в тестовому режимі запускає електронні лікарняні на базі сервісу Пенсійного фонду.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

Лікарі та медзаклади, які хочуть протестувати систему, можуть зареєструватися до 15:00 10 липня.

Зараз йде підготовка нормативно-правових актів, що забезпечать роботу електронних лікарняних.

За словами Кучера, є дві моделі розвитку проєкту.

Перша – так звана спрощена система. Інформацію про тимчасову непрацездатність пацієнта лікар зможе вносити за допомогою електронного цифрового підпису у спеціальний вебінтерфейс на сайті Пенсійного фонду України. Далі в автоматичному режимі всім службам ця інформація надаватиметься з бази даних ПФ. Це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа.

Паралельно розробляється цільова модель е-лікарняних, що почне роботу на початку 2021 року.

Вона полягає в тому, що коли в базі даних eHealth є дані про пацієнта, лікар зможе виписувати е-лікарняні з мінімальною кількістю дій. Для підприємств обидві системи дозволять істотно економити час.

Електронний лікарняний планували запровадити з 1 квітня 2020 року, однак цього не сталося через технічні проблеми. Це частина масштабного переходу українських медичних установ на електронний документообіг. Кабмін ухвалив відповідну постанову 3 березня.