Взимку дороги Полтавщини посипатимуть оновленими сумішами

Цього року дороги Полтавщини взимку посипатимуть не лише піщано-соляною сумішшю. Для приготування протиожеледних матеріалів використовуватимуть гранвідсів. Доцільність використання цього матеріалу доведено лабораторно.

Про це на апаратній нараді розповів директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.

«В області підготували 24 бази техніки і 34 місця зберігання піщано-соляної суміші. Закупили понад 2 000 тонн солі. Планують заготовити близько 15 тисяч тонн фрикційних матеріалів. 840 тонн піщано-соляної суміші вже заготували з залишку минулого сезону. Цьогоріч будуть використовувати й гранвідсів для приготування протиожеледної суміші», – сказав Олексій Басан.

Нині  вже визначили 12 підрядників, які мають забезпечити щонайменше 229 одиниць для прибирання снігу і використання протиожеледних засобів.

«Вже підготували 73 піскорозкидачі, з них 46 – із відвалами, 110 механізмів із відвалами, 46 навантажувачів. Додатково за потреби залучать ще 100 резервних одиниць техніки», – поінформував Олексій Басан.

Визначено й ділянки доріг, що підлягають першочерговому снігоприбиранню та обробці протиожеледною сумішшю: це дороги, що поєднують райцентри, автобусні маршрути, спуски і підйоми та небезпечні повороти.

«До 7 листопада всім керівникам районів, рятувальникам, дорожникам, поліції та всім причетним службам треба ще раз зібратися, щоб обговорити нагальні проблеми, які доцільно вирішувати насамперед. Дехто з підрядників вперше задіяний, інші вже працюють не перший рік. Тож проблеми ми знаємо, і потрібно спільно сформувати алгоритм дій», – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Для інформування водіїв про слизькі ділянки доріг до 15 листопада в облаті встановлять 189 комплектів зимових дорожніх знаків.

 

Автор: прес-служба Полтавської ОДА