Вигідні кредити та нові гроші: чого чекати українцям у лютому

У лютому 2020 року в Україні набудуть чинності кілька нововведень в різних сферах життя. Зокрема з’являться електронні паспорти, зміняться правила перетину адмінмежі з Кримом, а українських підприємців кредитуватимуть під низький відсоток.

Кредити підприємцям

З 1 лютого цього року почне діяти програма підтримки малого і середнього бізнесу, яка передбачає доступне кредитування під 5-9% річних. Напрямки діяльності підприємств не обмежені.

Автор: 1news.com.ua
Запустять програму для підтримки підприємців
Запустять програму для підтримки підприємців

Кредити до 1,5 млн грн строком на 5 років під 5% річних видаватимуть, якщо матимуть виторг до 25 млн грн і мінімум два робочих місця.

Кредити під 7% річних – якщо буде виторг до 25 млн грн, без створення нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставку знижуватимуть на 0,5%.

Видання кредитів під 9% річних для бізнесу з виторгом до 50 млн грн.

“Зараз у нас великі проблеми із кредитуванням, бізнесу їх взагалі не дають. Тому велика імовірність, що ця програма провалиться. Ті умови, які вони пропонують, в Україні просто не працюють. НБУ не може видати кредит, бо вимоги, які вони висувають, ніхто не зможе реалізувати. Треба повністю змінити нормативні документи. Зробити їх під Україну, а не Євросоюз. Щоб банк міг розумно оцінити підприємство і реально кредитувати”, – говорить Gazeta.ua економіст Олександр Охріменко.

Партнерство із німецькою залізницею

5 лютого Україна підпише дорожню карту з німецькою залізничною компанією Deutsche Bahn. Відтоді вона куруватиме Укрзалізницю.

Автор: mknews.de
Україна буде співпрацювати із німецькою залізницею
Україна буде співпрацювати із німецькою залізницею

“Зараз наша команда веде переговори з німецькою стороною щодо співпраці в операційній діяльності та консультування з боку німецької залізниці. Це дозволить підвищити ефективність та якість залізничних перевезень в Україні. Мова лише про стратегічне партнерство, а не про продаж чи концесію Укрзалізниці. Вона залишається під повним контролем держави. Насамперед ми хочемо інвестицій та партнерства. Адже Deutsche Bahn має унікальний досвід управління такими проєктами, є фактично синонімом ефективності в Європі”, – пояснює прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Нові гроші

Автор: korrespondent.net
З'являться нові 200 грн
З’являться нові 200 грн

25 лютого Національний банк України введе в обіг оновлену банкноту номіналом у 200 грн. За стилем вона буде такою, як нові 20, 100, 500 і 1000 грн. Розробники зберегли колір, розмір та основні зображення купюри 2007 року. Але портрет Лесі Українки перенесли у центр банкноти, раніше ж був з правого боку.

Фахівці запевняють, що нові 200 грн буде важче підробити, а фальшиві легше розпізнати.

Електронні паспорти

Автор: golosgromadu.info
Українці матимуть електронні паспорти
Українці матимуть електронні паспорти

До кінця лютого 2020 року Кабмін планує впровадити електронні паспорти. Цифровий документ можна буде використовувати під час поїздок у межах країни, на пошті, під час медичного обслуговування, банківських операцій, коли треба пред’явити правоохоронним органам документ, що посвідчує особу, під час отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг, при вході до адміністративних будівель, у разі повернення сплаченої за товар грошової суми, під час придбання алкоголю або тютюнових виробів.

“Кожен українець у своєму смартфоні матиме електронне відображення ID-картки та закордонного біометричного паспорту. Тепер, подорожуючи Україною чи йдучи в магазин по пиво, не треба брати із собою документи. Щоб підтвердити особу достатньо просто показати телефон. Проте таке нововведення не замінить звичайний документ, якщо українець їде за кордон”, – говорить Володимир Брусіловський, керівник проєктів сервісу “Дія”.

Перетин адмінмежі з Кримом

Із 9 лютого цього року діятимуть нові правила перетину адміністративного кордону із Кримом. Зміни стосуються зокрема в’їзду та виїзду дітей.

Автор: unian.ua
Змінили правила перетину адмінмежі з Кримом
Змінили правила перетину адмінмежі з Кримом

“Тепер їздити до Криму буде простіше. Наприклад, раніше, неповнолітній міг перетинати адмінмежу із півостровом лише у супроводі обох батьків або одного, але за нотаріально посвідченою згодою іншого, який не їде. Тепер присутність обох батьків чи якихось доручень не треба, якщо ці діти в’їхали на підконтрольну українській владі територію в супроводі цих дорослих. Крім того, громадяни України, які приїздили на підконтрольну нам територію оформити паспорт, можуть перетинати адмінмежу з довідкою Державної міграційної служби. Їм не треба чекати поки будуть готові документи”, – говорить речник прикордонної служби Олег Бойко.

Додатковий вихідний

Лютий 2020 буде складатися з 29 днів замість 28. Останній день зими припаде на суботу, тому в цьому місяці буде 9 вихідних та 20 робочих днів. Останній лютий з 9 вихідними був у 2004 році.

Державних свят і коротких днів не буде. Зате українці 14 лютого відсвяткують День святого Валентина, який випадає на п’ятницю.