Висячі квітники: як озеленити подвір’я з мінімум місця

Сучасна альтернатива вирощуванню рослин в горщиках – вертикальне озеленення. Дизайнери роблять акцент саме на такому вигляді декору, так як він має багато переваг. Такі конструкції виглядають свіжо, оригінально і завжди привертають до себе увагу.

Це може зробити кожна людина, навіть не маючи особливих навичок або технологій. Все максимально просто, якщо використовувати загальноприйняті рекомендації.

Можна сіяти настурцію та петунію. Для виготовлення конструкції знадобляться труби діаметром 50 і 150 мм. Виріб меншого діаметра призначається для поливу культур, його довжина перевищує основний каркас на 10-15 см.

Труба меншого діаметра обладнується отворами для виходу води. Уникнути засмічення допоможе мішковина або неткана матерія, обмотана і зафіксована уздовж труби. Низ поливальної труби закривають скотчем або фольгою. На зовнішньої конструкції отвори для рослин розміщують на відстані 20-25 см одна від одної, їх діаметр дорівнює 15 см. Знизу ставиться заглушка.

      

Зовнішню трубу надійно фіксують у вертикальному положенні, після чого всередину поміщається менша конструкція для поливу. Сформувався зазор заповнюють керамзитом або гравієм на висоту 10-15 см для формування дренажу, зверху наповнюють грунтом.

Уникнути пустот дозволить періодичний полив у міру наповнення землею. На заключному етапі через отвори висаджують рослини.

Квітник прикрашає подвір’я та виділяє будинок з-поміж усіх будинків.

Щоб упорядкувати й полегшити роботу з добору рослин для змішаних квітників, користуйтеся наступними правилами:

Не слід кардинально міняти параметри ділянки. Краще раціональніше вивчити існуючі умови – освітленість, тип ґрунту, рівень ґрунтових вод.