Власників “євроблях” очікують штрафи

Кабінет міністрів погодив проєкт постанови, яка дозволяє притягувати до відповідальності власників номерів із європейською реєстрацією.

Перший штраф становить 8,5 тис. грн. Виноситься поліцейським на місці вчинення правопорушення. На перший раз автомобіль не вилучається.

Якщо водій повторно протягом року скоїть аналогічне правопорушення, сума штрафу виросте до 17 тис. грн. Водночас водія позбавлять права керування на 1 рік із оплатним вилученням авто чи без. До вирішення справи в суді автомобіль утримуватимуть на штрафмайданчику, пише Дорожній адвокат.

При цьому, у грудні торік “Авто Євро Сила” та міністр МВС підписали меморандум щодо не притягнення до відповідальності власників автомобілів із європейською реєстрацією до прийняття Закону про доступне розмитнення, нагадав у Facebook депутат Євген Брагар.

Він зазначив, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков порушив обіцянку не штрафувати євробляхерів.

У Верховній Раді зареєстровано ряд законопроєктів, які дозволяли б українцям безперешкодно та доступно розмитнити авто. Депутат вважає, що необхідно прийняти бодай один із запропонованих законопроєктів, перед тим, як вводити систему штрафів.