Відкриття сезону полювання на пернатих

Серпень – довгоочікувана пора для мисливців, нарешті настає той день, коли після довгих місяців очікування можна взяти рушницю, не забувши при цьому оформити всі відповідні документи і вийти на відкриття полювання на пернату дичину. Згідно змін та доповнень до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» наказ на проведення полювання видається кожним користувачем мисливських угідь.
Веденням мисливського господарства на території району займаються 4 користувачі мисливських угідь: ТОВ «Хантерс», ГОМІР «Горизонт», МГ «Факел», ГО «ТМ «Пан Мисливець».
Відповідно до наказів цих господарств полювання на пернату дичину, дозволено проводити кожної суботи, неділі та середи.
Під час полювання кожен мисливець має право на відстріл 2 гусей, 3 качок, 3 лисок, 3 куликів, 3 голубів, 5 перепілок, але не більше 10 голів пернатої дичини різних видів за день полювання.
Важливо знати, що полювання на диких гусей, качок (крім гоголя, черні білоокої та червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, каменярки, нерозня), лисок, куликів (крім кулика сороки, баранця великого (дупеля) ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, пору чайника, крем’янишка, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців), голубів (крім голуба синяка) розпочинається з 18-ї години 3 серпня і триватиме до 17 листопада 2019 року.
– на перепілку з 3 серпня до 27 жовтня 2019 року,
– на качок :, широконіска – з 21 вересня до 17 листопада 2019 р. під час осіннього перельоту.
Відстрільні картки на добування пернатої дичини видаються користувачами мисливських угідь із зазначенням у них терміну та місця здійснення полювання з урахуванням пропускної спроможності мисливських угідь.
Користувачі мисливських угідь зобов’язані забезпечити належну охорону державного мисливського фонду від браконьєрів, суворе дотримання мисливцями правил полювання і техніки безпеки, проводити обов’язкову реєстрацію мисливців перед початком полювання та облік добутої дичини в контрольних картках, і доводити до відома межі господарств та місця заборонені для полювання.
Мисливці повинні знати і виконувати розпорядження голови облдержадміністрації від 12.03.2016 р. № 102 «Про заходи щодо запобігання виникнення лісових пожеж у лісах області», згідно з яким в період високої пожежної небезпеки забороняється в’їзд у лісові масиви всіх видів транспортних засобів, розкладання багать, спалювання сухої рослинності, а також дотримуватись профілактичних заходів щодо сказу та інших небезпечних хвороб, не допускати до полювання не вакцинованих мисливських собак. Тільки за цих умов відкриття полювання стане справжнім святом. Ні пуха вам ні пера, шановні мисливці!

Провідний
мисливствознавець В. Кизь