“Відчувати, що ти допомагаєш людям – важливіше всіх нагород”

Сьогодні, 8 липня, в Україні відзначають день працівників ювенальної превенції

Ювенальна превенція запобігає вчиненню правопорушень дітьми та проявам злочинів відносно них. Робота у цій структурі поліції є надзвичайно відповідальною, адже працівник, в першу чергу, має любити дітей, бути привітним до них, тактовним та терплячим. Водночас, йому необхідно оволодіти безліччю навичок, які допомагатимуть впоратися зі виникаючими труднощами у роботі.

У Гадяцькому відділі поліції інспектором ювенальної превенції працює лейтенант поліції Олена Сушко. Дівчина каже, що обрала роботу із дітьми саме за покликом душі.

– Чому ти обрала цю професію?

– Я росла у звичайній родині, але із дитинства мріяла працювати в міліції або бути військовою, –розповідає з посмішкою Олена. – Після закінчення школи я вступила до Національної академії внутрішніх справ м. Київ, потім виховувала синочка Ярославчика. У 2018 році прийняла Присягу та почала працювати в Гадяцькому відділі поліції на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції, виконуючи обов’язки інспектора адмінпрактики.

Як рідні поставилися до такого вибору?

Рідні повністю підтримали вибір моєї професії. Адже це була моя мрія з дитинства – стати поліцейською.

– Зараз ти – працівник ювенальної превенції. У чому полягає твоя робота?

– Так, вже більше року я працюю із дітьми, а також намагаюся допомогти горе-батькам повернутися на правильний шлях, зрозуміти що дітей треба любити, а не змушувати страждати та калічити їх майбутнє.

– Чи легко жінці працювати в поліції?

– Бути жінкою в пагонах непросте завдання. За період роботи було чимало різних подій за участю дітей. Найскладнішим, напевно, в роботі для правоохоронця є ситуації, коли зникають діти. Тоді всі сили поліції спрямовані, щоб повернути їх в родини. Крім того, намагаємося робити все, аби не доводити ситуацію до критичної межі – працюємо з батьками, запрошуємо дітей на екскурсії, спортивні змагання, заходи правового спрямування.
Звичайно, напружений графік роботи лишає мало часу для родини, але я намагаюся свій вільний час присвячувати родині.