Вітамін С не лікує від застуди: Супрун зруйнувала черговий міф

Він може лише скоротити її тривалістьКористь вітаміну С для лікування застуд та покращення самопочуття лабораторними дослідженнями не було підтверджено. Про це на своїй сторінці у Facebook пише виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Незалежні адекватно сплановані дослідження не підтвердили тези про величезну користь вітаміну С в лікуванні застуди. В базі клінічних досліджень Cochrane опубліковано, що вітамін С не здатний зменшити частоту застуд в населення, тож немає причин додатково його споживати”, – заявила вона.

За словами Супрун, деякі дослідження, однак, вказали, що вітамін С на 15% скорочує тривалість застуди. Але не в разі перевищення дози в 75-90 мг вітаміну.

“Споживання понад двох грамів вітаміну С на добу може призвести до нудоти, діареї, блювання, печії, головного болю та безсоння”, – зазначила в.о. очільниці МОЗ.

Супрун також зруйнувала і ще один міф про те, що найбільш багатим на вітамін С є лимон.

“Так, в лимонах справді є вітамін С, але скибки лимону чи чаю із ним не достатньо – щоби спожити 90 мг вітаміну С слід з’їсти великий лимон разом зі шкіркою, бо аскорбінової кислоти там не так і багато. Найкращими його джерелами є шипшина, солодкий та гострий перець, броколі, брюссельська капуста, смородина і ківі”, – підкреслила вона.