В Опішні щосуботи влаштовують тематичні заходи.

В етносадибі-музеї «Лялина Світлиця», що в Опішні на Полтавщині щосуботи влаштовують тематичні заходи, згідно календарних традицій.

Про програму вихідного дня «Відпочиваємо по-полтавськи» розповіла засновниця садиби, етнологиня Олена Щербань:

«Пропонуємо хоча б одну із субот місяця проводити весело, цікаво, пізнавально. Разом із родиною чи друзями ви зможете приємно провести час, забути про все довкола і поринути у світ прекрасного і автентичного – взяти участь у різноманітних гастрономічних та мистецьких конкурсах, майстер-класах».

Програма відпочинкових турів на березень:

З 8 березня по 14 березня запрошують весело та гучно відсвяткувати Колодія – Масляний, Сирний, Бабський тиждень.

У програмі веселого великого свята: народні гуляння, пісні, танці, ігрища, веселі розваги та конкурси для дорослих та дітей.

Відтворення народних обрядів: «Сповивання Колодія», «Волочіння колодки», «Закопування каші».

Фотографування з опудалом «Зими».

Продаж традиційних для цього свята українських страв – вареників із 20 різновидами начинок та млинців з маслом, сиром. А завершиться святкування спаленням солом’яного опудала.

8, 9, 10 березня – майстер-клас «Правічна українська лялька-оберіг».

 Присутнім розкажуть про народну ляльку-мотанку, яка є унікальним явищем традиційної культури українців.

10 березня – «Тістотворчі традиції Полтавщини»

Це, за словами олени Щербань, неймовірне дійство із приготування прикрас для весільного короваю у супроводі етнолекції стосовно традицій хлібопечення полтавських господинь.

Присутніх познайомлять із забутою технологією і рецептурою приготування полтавських весільних короваїв, дивнів, верчів, шишок, медяників, а також «жайворонків», «різдвяного печива», «хрестів», колись знаменитих, на усіх полтавських і не тільки ярмарках, бубликів, а ще слящонів, книшів.

Також, будуть майстер-класи із виготовлення традиційної тканинної ляльки-мотанки та ляльки, яку можна з’їсти, а також торгівля смаколиками, сувенірами, співи, танці, розваги.

11 березня – «Традиції прядіння і ткацтва»

Учасників приємно дивуватимуть забутими секретами технології прядіння і ткацтва.

Запропонують ознайомитися з поетапним процесом «народження» нитки і виготовлення полотна від початку висівання льону і конопляного насіння до отримання вибіленого сувою.

Також, розкажуть особливості народної термінології стосовно прядіння і ткацтва.

Присутні матимуть нагоду дізнатися що таке «матірка» і «костриця», «терміть», «куделька», «починок», як «тіпали», «м’яли», «скубли», для чого призначена «терлиця», а для чого «шохтина», навіщо в ткацькому станку «човник». А ще зможуть побачити відмінності льняного полотна від конопляного та дізнатися про їх цілющі властивості згідно народних уявлень.

Крім того, будуть майстер-класи із виготовлення мотузяного коника та дідуха (на вибір).

Традиційно відбуватиметься торгівля смаколиками по-полтавськи: шпундра з буряками, гречаники, полтавські галушки, качана каша, а також сувеніри, співи, танці, народні ігри.

14 березня – «Борщ і каша – їжа наша»

Запрошують зварити і посмакувати  традиційним полтавським борщем із грушами, а також галушками, а ще капусняком.

Борщик приготують в печі і на кабиці. Заодно розкажуть, що це таке.

Обіцяють ексклюзивний майстер-клас із виготовлення качаної каші, а також буде торгівля смаколиками, сувенірами, співи, танці, безкоштовна фото-відеофіксація дійства.

Крім того, учасникам проведуть екскурсію-мандрівку по етносадибі-музеї «Лялина Світлиця» і Музею звареного борщу, Музею живого хліба.