В очікуванні Благовіщення: готуємося до свята

7 квітня православні християни святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це одне з 12 найбільших свят, які передують Вербній неділі у квітні і Великодню у травні 2021 року. До Діви Марії, зарученої з Йосипом, явився архангел Гавриїл і повідомив, що вона стане матір’ю Ісуса.

Свято має постійну дату – 7 квітня. Відзначається рівно за 9 місяців до Різдва. Символом Благовіщення є біла лілія. У західній традиції за григоріанським календарем свято відзначають 25 березня.

Цьогоріч свято Благовіщення випадає на середину Великого посту, який розпочався 15 березня і закінчиться 1 травня. Тим, хто дотримується Суворого посту, в середу, на честь свята дозволено їсти рибу, вживати в їжу олію і випити трохи червоного вина.

Благовіщення більше підходить для спокою, роздумів і тихих сімейних посиденьок. У цей день не можна нічого робити, вважається, що навіть грішники в пеклі на Благовіщення відпочивають. Благовіщення вважається жіночим святом, тому в цей день варто піти на службу до церкви й помолитися до Пресвятої Богородиці про вдале заміжжя і щасливу долю. Раніше цього дня було традицією відпускати птахів на волю. Це символізує звільнення душі від гріхів й святість помислів.

Не слід братися за тяжку роботу. Якщо на цей день запланована поїздка, краще її відкласти. Під забороною – роботи на землі та підрізання дерев. Крім того, в Благовіщення не слід позичати або давати у борг – це може принести невдачу. Також не можна стригти та фарбувати волосся, шити, в’язати, займатися рукоділлям й готувати до вечора. Заборонено сперечатися, лихословити, обманювати, сердитися і дратуватися. А ще відзначати весілля та влаштовувати поминки.

У мережі з’явилося відео церкви на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у селі Федорівка Карлівського району Полтавської області. Збудована 1828-го коштом графині Марії Григорівни Розумовської та парафіян.