В Україну увірвався циклон із дощами та похолоданням: чи повернеться ще тепло

Сьогодні вдень, 2 вересня, у Києві прогнозують спеку за +30ºС. Але це ненадовго. До України вже увірвався циклон. Дощі та грози накрили західні області. Там оголосили штормове попередження.

Далі циклон ширитиметься всією країною. Він принесе із собою дощі та похолодання. Синоптики пояснюють, що уже за кілька днів він дійде до Дніпра і захопить північні та центральні регіони. На вихідні докотиться і до сходу. Разом із сильними дощами прогнозують ще й прихід холодів.

“За цим фронтом відчуємо істотне похолодання, коли температура знизиться десь на 10 градусів. Буде до 25 градусів тепла”, – говорить синоптик Укргідрометцентру Владислав Білик, передає ТСН.

Попри невтішний прогноз на найближчий тиждень, в Укргідрометцентрі певні – тепло в Україну ще повернеться.

Науковці кажуть, що вересень став повноцінним літнім місяцем. Основна причина змін – вплив людини, зокрема і через збільшення кількості автомобілів та іншої техніки.

“Через це підвищилася концентрація парникових газів. Вони впливають на те, що клімат поступово стає іншим. Температура стабільно вища на 2 градуси, ніж 20 років тому”, – говорить кліматолог Світлана Краковська.