В Україні відкрили кав’ярню, де працюють люди з синдромом Дауна

У Луцьку на Волині відкрили кав’ярню “Старе місто”, в якій працює молодь із синдромом Дауна.

Мама одного із хлопців, які працюють у закладі, Олена Мельник розповіла, що ідея проекту, де б себе реалізували “сонячні” люди була вже давно, пише Волиньpost.

“Моєму сину вже 20 років. Коли він вчився у школі, виникали думки, що ж він робитиме після навчання. Він пішов у профтехучилище і здобув спеціальність “фотограф”, але працевлаштуватися у нашому суспільстві виявилося важко”, – зауважила вона.

Батьки проаналізували ситуацію і побачили, що молодь із синдромом Дауна успішно працює в ресторанах та кав’ярнях у Польщі, США тощо, тож взяли ідею соціального бізнесу на озброєння і почали крок за кроком йти до її втілення в життя.

У “Старому місті” поки працюватимуть офіціантами двоє хлопців – 20-річний Андрій Мельник та 18-річний Валентин Новосад.

У випадку успішності проекту, на стажування сюди планують запросити й інших людей із синдромом Дауна.

“Поки триває процес навчання. Сьогодні вони варять каву під наглядом досвідченої баристи і згодом дуже хочуть виконувати ці обов’язки”, – розповідає мама Андрія Мельника Олена.

Урядовці пропонують змінити підхід до виплат малозабезпеченим громадянам і людям з інвалідністю. Кабмін за 5 років хоче працевлаштувати 40% людей з інвалідністю. За законом України наявність групи інвалідності дозволяє людині працювати повний чи неповний робочий день.