В Україні знизилися ціни на цибулю

В Україні після двох тижнів відносної цінової стабільності з початку поточного тижня спостерігається чергове здешевлення цибулі.

Про це повідомляє Укрінформ

“Українські фермери поступово нарощують темпи збирання ярої ріпчастої цибулі, що призводить до зростання пропозиції продукції на ринку. Так, на сьогодні херсонські фермери готові відвантажувати продукцію в діапазоні 5,5-6,5 грн/кг ($0,22-0,25/кг), тоді як наприкінці минулого тижня основний продаж вели у межах 6-7 грн/кг ($0,23-0,27/кг) “, – йдеться в повідомленні.

Аналітики проекту EastFruit виділяють 3 основні причини нової хвилі зниження цін на цибулю в Україні. По-перше, в результаті розширення площ у комерційних господарствах в 2019 році, пропозиція цибулі цього сезону може істотно перевищити показники минулого року, якщо найближчим часом не відбудеться серйозних природних катаклізмів.

Другою причиною нинішнього зниження цін у сегменті цибулі виступили саме сприятливі погодні умови. Вегетація рослин в основних регіонах виробництва проходить стабільно, а фермери поступово нарощують темпи збирання ярої ріпчастої цибулі, що призводить до зростання пропозиції продукції на ринку.

Третя причина встановлення негативної цінової динаміки на ринку цибулі в Україні – призупинення експорту продукції в Польщу. Протягом вже досить тривалого часу в нинішньому сезоні українська цибуля користувалася високим попитом з боку польських імпортерів через ідеальне співвідношення якісних і цінових показників. У Польщі з початку поточного тижня активізувалося збирання врожаю і відразу ж збільшилася пропозиція цибулі з місцевих господарств, що істотно послабило навантаження на ринку, і декларовані українськими постачальниками ціни вже не влаштовували покупця.

Експерти не виключають, що нинішні встановлені тенденції на ринку цибулі в Україні можуть зміцниться, і вже найближчим часом ціни на цибулю можуть стати нижче торішніх показників, оскільки в цей же відрізок минулого сезону оптовий продаж вівся у діапазоні 3,6-4 грн/кг ($0,14-0,16/кг).

Повідомляє Центральний.