В Україні можуть відмінити вихідний 9 травня

Глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив про те, що вихідний 9 травня в Україні можуть скасувати.

Цей день може стати звичайним робочим, інформують Економічні новини.

За його словами, він планує докласти якомога більше зусиль, щоб скасувати вихідний день 9 травня через його зв’язок з Російською Федерацією.

“Поки 9 травня залишиться вихідним днем синхронно з РФ, то цей день буде мати російсько-радянський формат. Це, безперечно, буде використовуватися Росією”, – запевняє історик.

В’ятрович як приклад нагадав, що, коли день 7 листопада (День Жовтневої революції) був вихідним і майже щороку в цей день відбувалися різні сутички і бійки. Після скасування скандального вихідного все забули, що 7 листопада взагалі колись було приводом для політичних суперечок.

Крім цього, Володимир В’ятрович зазначив, що 9 травня повинен залишитися Днем перемоги над нацизмом, і саме в цей день повинні згадувати ветеранів Другої світової війни, зокрема ветеранів Червоної армії. Зате, очищувач інституту нацпам’яті пропонує зробити вихідним день пам’яті і примирення.

“8 травня має бути державним вихідним і формат святкування 8 травня зовсім інший”, – резюмував він.

Джерело.