В Україні почнуть дорожчати овочі

Ціни на овочі в Україні почнуть зростати наприкінці вересня. Вартість м’яса і молочних продуктів буде стабільною.

“У нас сьогодні на молочку і на м’ясо ціни приблизно такі, як і в наших сусідів, то у випадку будь-якого зростання цін вище, ніж рівень інфляції, який зафіксований у країні, до нас просто піде масований імпорт. Тому по цих продуктах якихось серйозних цінових коливань, традиційних для України, не буде”, – виконавчий директор “Економічного дискусійного клубу” Олег Пендзин, передає УНН.

Єдине, що буде дорожчати, – це овочі. Вони на сьогодні є значно дешевші, ніж європейські. Ціна на них буде підтягатися. Наприкінці вересня, коли завершиться збір урожаю, вартість на цю продовольчу групу почне зростати, досягнувши піку в лютому наступного року.

“Ціна на овочі за осінньо-зимовий сезон зросте в середньому на 150-170%, деякі овочі можуть збільшитися в ціні у кілька разів, подібно до цибулі минулого року, яка подорожчала на 250%”, – додає Пендзин.

Таке щорічне зростання цін на овочі в Україні пояснюється відсутністю умов для зберігання і великим відсотком втрат цієї продукції, що виробляється, в основному, у приватних домогосподарствах.

Протягом червня-липня продукти, товари та послуги переважно дешевшали. Держстат уперше з липня 2018-го зафіксував на споживчому ринку дефляцію. Офіційна державна статистика за серпень з’явиться 13-15 вересня. За попередніми підрахунками Асоціації постачальників торговельних мереж, більшість продуктів, крім овочів, подорожчали.