В Україні стартує реєстрація на пробне ЗНО. Що варто знати

Із 5 до 19 січня в Україні триватиме реєстрація на пробне Зовнішнє незалежне оцінювання. Тестуватися дозволено всім, хто хоче перевірити свої знання.

Як зареєструватися на пробне ЗНО 2021 року і чим воно відрізнятиметься від попередніх, повідомили в НВ.

Де зареєструватися на пробне ЗНО

Зареєструватися для участі у пробному ЗНО можна буде на сайті одного із 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти:

Вінницького – обслуговує Вінницьку, Житомирську та Хмельницьку області;

Дніпропетровського – обслуговує Дніпропетровську і Запорізьку області;

Донецького – обслуговує Донецьку і Луганську області;

Івано-Франківського – обслуговує Івано-Франківську, Закарпатську, Чернівецьку та Тернопільську області.

Київського – обслуговує Київ, Київську, Черкаську та Чернігівську області.

Львівського – обслуговує Львівську, Рівненську та Волинську області.

Одеського – обслуговує Одеську і Кіровоградську області.

Харківського – обслуговує Харківську, Полтавську і Сумську області.

Херсонського – обслуговує Херсонську і Миколаївську області, АРК Крим та Севастополь.

Хто може пройти пробне ЗНО

Пробне ЗНО може пройти кожен, хто хоче перевірити рівень своїх знань.

Реєстрація та участь у пробному тестуванні не означає автоматичну реєстрацію на основну сесію. А результати пробного ЗНО не вважатимуть оцінками за державну підсумкову атестацію та не впливатимуть на конкурсний відбір до вищих навчальних закладів.

Коли буде пробне ЗНО

2021 року пробне тестування відбудеться 10 квітня. Обрати можна лише 1 предмет: українську мову; українську мову та літературу; історію України; математику; біологію географію; фізику; хімію; англійську мову; іспанську мову; німецьку мову; французьку мову.

Цьогоріч кожен з тих, хто візьме участь у пробному ЗНО, зможе завантажити тестові зошити зі всіх цих предметів і пройти тестування вдома.

Щоб дізнатися результати, потрібно ввести свої відповіді на спеціальному сервісі сайту Українського центру оцінювання якості освіти. Їх опублікують 16 квітня.

Український центр оцінювання якості освіти та громадська організація “Освіторія” підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО. Експерти детально проаналізують кожне завдання і порадять, як отримати максимально високий бал на ЗНО.

Скільки коштуватиме пробне ЗНО

Вартість пробного ЗНО 2021-го коливатиметься від 195 до 255 грн.

Це пов’язано з різницею у вартості організації тестування в різних регіонах, вартістю друку і доставки матеріалів, прогнозованою кількістю учасників тестування.

Підвищення вартості пробного ЗНО порівняно з попереднім роком пов’язане зі скороченням очікуваної кількості учасників і підвищенням оплати роботи співробітників.

З 2021 року випускників, які отримають найкращі бали на ЗНО, нагородять премією у розмірі 5 тис. грн. Відповідне рішення 28 грудня ухвалив Кабмін. Для реалізації ініціативи виділили 100 тис. грн. Тобто премію отримають 20 кращих учнів.