В уряді назвали вартість перепису населення

Міністр вважає, що електронний перепис буде ефективнішим

Згідно з проєктом Державної служби статистики, перепис населення обійдеться Україні у п’ять мільярдів гривень. Його можуть провести в електронному форматі, об’єднавши всі реєстри з даними про українців в один. Про це заявив міністр Кабміну Дмитро Дубілет під час конференції щодо антикорупційних заходів.

– Зараз говорять про те, що час зробити ще один перепис населення. Мені нещодавно у проєкті Держстату принесли дані про бюджет цього перепису, він складає п’ять мільярдів гривень, – сказав міністр.

На думку Дубілета, простіше та ефективніше буде зробити “електронний перепис населення”. Він припустив, що його можна замінити створенням єдиного реєстру українців шляхом об’єднання декількох різних реєстрів.

– Одна з речей, яку хочемо зробити – об’єднати реєстри, тому що навіть така проста річ як реєстр українців чи реєстр фізичних осіб, як завгодно називайте, – розпорошений по шести-семи базових реєстрах і ми зараз робимо велику роботу для того, щоб отримати єдиний реєстр і не змушувати українців сповіщати свої дані у кожному окремому реєстрі, – додав він.

Нагадаємо, у Кабінеті міністрів України анонсували проведення до кінця 2019 року часткового перепису населення. Прем’єр Олексій Гончарук визнає, що повністю перепис за такий короткий період провести не вдасться, але уряд працює над частковою реалізацією ідеї. Його проведе Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України. Він відбудеться в двох районах – Оболонському в Києві та Бородянському на Київщині. До слова, востаннє перепис у державі був 18 років тому. Тоді нарахували 48 млн 457 тис.