В якій країні найчистіше повітря

Країни, в яких найчистіше повітря, назвали у спільному рейтитнгу Greenpeace і компанія-розробник комп’ютерного забезпечення AirVisua .

Ісландія опинилася на першому місці, як країна з найчистішим повітрям, – повідомили на офіційному сайті AirVisua.

Лідерами також стали Фінляндія, Австралія, Естонія та Швеція. Чисте повітря також у Норвегії, Новій Зеландії, Канаді та США. Остання країна в рейтингу — Португалія.

Україна за рівнем чистого повітря на 49-му місці.

Найбільш брудне повітря виявили в Бангладеші, Пакистані і Індії. Також до п’ятірки увійшли Афганістан і Бахрейн. Монголія, Кувейт, Непал, ОАЕ – наступні, а замикає десятку Нігерія. Рейтинг виявив також міста з найбільш забрудненим повітрям. Серед 15 міст – 12 індійських. Перше місце посів індійський Гуруграм, друге – Газіабад, а на третьому пакистанський Фейсалабад. Українських міст в цьому рейтингу нема.

Аналітики в цьому дослідженні порівнювали чистоту повітря в 73 країнах. За головний фактор аналізу взяли мікрочастинки пилу. Вони є одним з найнебезпечніших для людини способів забруднення повітря. Через маленький розмір вони можуть проникати вглиб дихальних шляхів і провокувати онкологію.

Україна потрапила до переліку країн з найдешевшим мобільним інтернетом, зайнявши четверте місце після Індії, Киргизстану та Казахстану.