В інтернеті почалась тиха революція, що зачепить YouTube, Facebook та Google

Представники Ради ЄС, Єврокомісії, а також Європарламенту в середу, 13 лютого, досягли угоди щодо реформи авторського права в Євросоюзі.

Реформа передбачає, що ЗМІ повинні отримувати винагороду, якщо їхні матеріали повторно використовувалися агрегаторами або соціальними мережами, наприклад, Google або Facebook. Крім того, винагороду повинні будуть отримувати і власники прав або творці контенту, якщо їх пісні або відео поширюються через онлайн-портали. Ця стаття реформи торкнеться в першу чергу YouTube, пише dw.com.

Реформа, суть якої полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій, обговорюється в Євросоюзі з 2016 року. Навколо законопроекту велися запеклі дискусії. Великі інтернет-компанії, у тому числі Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи.

У липні Європарламент відхилив законопроект у зв’язку з тим, що ряд його положень викликав критику фахівців. Для вступу в силу рішення, прийняте в середу, повинно бути схвалено представниками усіх країн-членів Європейського Союзу та Європарламентом. Ці процедури в таких випадках найчастіше носять формальний характер.

Зараз Європейський союз і Сполучені Штати Америки працюють над новими санкціями проти Росії через захоплення 24 українських моряків у Керченській протоці.

Британія і ряд інших союзників по ЄС наполягають на нових обмежувальних заходах, які будуть оголошені Європейським союзом в найближчі тижні.

Газета.юа