Гадяцька міська ОТГ: перша річниця – перші здобутки

«Ми стали перші в області»

Не без гордощів говорить голова Гадяцької міської об’єднаної територіальної громади Володимир Нестеренко про приєднання до міста обласного значення сільської ради, яка межує із містом.

«Ми –  перші в області скористалися законом, який дав право приєднати села до міста обласного значення без проведення виборів. Це дало нам змогу не проводити ані дочасні, ані позачергові вибори. До Гадяча приєдналася  Біленченківська сільська рада. А це – 10 сіл.»

Нова територіальна одиниця налічує 11 населених пунктів із центром у місті Гадяч. Проживає у громаді більше 24 тисяч жителів.

Прожитий рік у новому статусі ОТГ приніс чимало результатів.  Місто почало змінюватися – і результати командної роботи виконавчого комітету із депутатським корпусом вже помітні.

Ось що говорять жителів громади:

«Місто стало чистим, упорядкованим. Безумовно відчутні зміни»

«Місто змінилося дуже за 5 років. Звідціля не хочеться виїжджати»

«Заасфальтовано внутрішньо будинкові території. Налагодилося вивезення сміття…».

Галузь культури ОТГ вийшла на новий рівень. До туристичного маршруту «Лесиними стежками» додали об’єкт Цяцьчин хутір у селі Осняги.

«У Цяцьчиному хуторі народилася мама Олени Пчілки – Єлизавета Драгоманова. Гадячани повинні бути гордими за землю, на якій живуть. І це чудово, що вони пишаються своїми видатними земляками», – Інна Дідик, журналістка, автор і режисер фільму «Берегиня Драгоманівського роду»

Колективи громади преставляють Гадяччину на різноманітних фестивалях. Традиційно відзначають дні міста та сіл ОТГ. За цей рік свята стали масштабнішими.

«Що дало нам об’єднання? Багато позитиву. Об’єднавшись, ми змогли зробити косметичні ремонти в закладах культури…  – Катерина Кувшинова, начальник відділу культури та туризму Гадяцької міської ради.  

Галузь освіти Гадяцької ОТГ налічує 7 закладів дошкільної освіти та 5 загальної середньої освіти. 4 з них – 1-3 ступенів. Серед них –  два ліцеї та дві спеціалізовані школи.

«За цей рік багато уваги приділялося саме дошкільним навчальним закладам. У всіх них замінено вікна, зроблено капітальні ремонти харчоблоків. У закладах загальної середньої освіти також зроблено чимало: у міській школі №3 замінено дах, у школі №2 – ремонт харчоблоку…» –  Станіслав Бутенко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради.

Відчули, яким є життя в ОТГ і жителі Біленченківського старостинського округу.  Зміни помітні із самого в’їзду до села – розпочато ремонт комунальних доріг, з’явилося освітлення та якісне водопостачання.

Що змінилося з часу приєднання до міської ОТГ для Біленченківського старостинського округу? Перш за все сільська рада отримала інфраструктурну субвенцію в розімірі 681 тис. грн. І це дало змогу провести освітлення 4-х вулиць у селі Біленченківка. Також придбано водонапірну вежу і зроблено реконструкцію водяної мережі. Проведено поточні ремонти в селі Біленченківка, Осняги, частково відремонтувано дорогу Т-1705 від Гадяча до Біленченківки. Також цього року передбачено невеликий капітальний ремонт сільського клубу.  В дитячому садочку села Біленченківка відремонтували санвузли і пару кімнат.

– Дуже багато зроблено для Біленченківського старостинського округу. І дороги, і ремонт, спортивний майданчик на території школи… Створено комунальне підприємство –  а це  нові робочі місця. Закупили трактор, косарку, причіп, відвал. Дуже багато і планів на майбутнє… – в.о. старости Біленченківського старостинського округу, Сергій Нікітенко.

– У селі зміни відчутні. Завдяки створенню комунального підприємства село стало впорядкованіше, говорять жителі Біленченківки.

Перший рік для Гадяцької міської ОТГ став дійсно знаковим. Завдяки наданим повноваженням ми втілилено у життя низку проектів для  покращення інфраструктури громади.

«За об’єднаними територіальними громадами – майбутнє. Це, перш за все, наближення послуг до населення, створення комфортних умов для жителів. Це можливість використовувати кошти більш ефективно, тому що жителі, які проживають на території  ОТГ, зокрема в старостинському окрузі,  самі бачать, куди краще спрямувати кошти…», – говорить Володимир Нестеренко.

Та зупинятися на досягненому керівництво Гадяцької міської ОТГ не збирається, адже мають низку амбіційних планів, які будуть втілювати найближчим часом, аби зробити громаду сучасною, комфортною та процвітаючою.