Гадяцька ЦРЛ увійшла у вісімку опорних лікарень Полтавщини, а отже отримає державне фінансування

8 опорних лікарень отримають гарантоване державне фінансування до 2023 року. Інші фінансуватимуться відповідно до наданих медичних послуг

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук підписав розпорядження від 15 січня «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року».

У розпорядженні містяться ті лікарні області, які отримають гарантоване фінансування від держави до 2023 року. Наведемо їх перелік:

  • Комунальне некомерційне медичне підприємство «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»;
  • Комунальне некомерційне підприємство «Гадяцька центральна районна лікарня»;
  • Комунальне некомерційне підприємство «Лікарня інтенсивного лікування I рівня м. Горішні Плавні»;
  • Комунальне некомерційне підприємство «Миргородська центральна районна лікарня»;
  • Комунальне некомерційне підприємство «Хорольська центральна районна лікарня»;
  • Комунальне підприємство «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради»;
  • Комунальне підприємство «Лубенська лікарня інтенсивного лікування»;
  • Комунальне підприємство «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. Скліфосовського».

Нагадаємо, що центрами 4-х госпітальних округів є Полтава, Кременчук, Миргород та Лубни. Опорні лікарні відкриватимуть нові відділення та, можливо, нові корпуси. Іншим районним лікарням доведеться боротися за державне фінансування.

У прес-службі МОЗу уточнили, що перелік опорних закладів визначений на основі відповідної Методики формування мережі робочою групою, яка була сформована МОЗ. До неї увійшли представники Національної служби здоров’я, Міністерства розвитку громад та територій, міжнародного проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних державних адміністрацій.

Однією з головних умов формування затвердженого переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину. Лікарня інтенсивного лікування (опорна), у першу чергу, зорієнтована на те, що вона має надавати невідкладну медичну допомогу цілодобово за всіма напрямками, визначеними для лікарень І та ІІ рівнів. До переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого (обслуговує не менше 120 тис. осіб, відповідно до затвердженої Методології, вимога до лікарні з акушерської допомоги — не менше 400 пологів на рік, хірургія — 1000 операцій, допомога ортопедо-травматології, неврології, педіатрії, терапії) або другого рівня (обслуговує не менше 200 тис. осіб, тут проходить не менше 800 пологів на рік, 1000 операцій, крім вказаних вище, включається більше вузькоспеціалізованих послуг: терапевтичних — гастроентерологія, нефрологія і т.п.; психіатрія; інфекційні захворювання; педіатричних — неонатальна допомога, дитяча хірургія і т.п).

Список лікарень мають переглядати (розпорядження діятиме до 2023 року), враховуючи показники якості медичного обслуговування та загальний господарський стан закладів.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»