Громада хоче створити сад скульптур як у Британії

У Диканській територіальній громаді планують зробити 7 туристичних локацій, де будуть створені незвичайні скульптури, як з садів Хелігана в Англії, але в тематиці персонажів Миколи Гоголя.

Загублені сади Хелігана це – диво ландшафтно-паркового мистецтва знаходиться в Англії, недалеко від містечка Мевагіссі в графстві Корнуолл. Тут можна зустріти велетенські скульптури поєднані з рослинністю.

Схожі прагнуть створити і в Диканьці та на прилеглих територіях, щоб вирішити проблему невідповідності очікувань туристів від перебування в Диканьці. Адже значна кількість людей вказує на відсутність нових та цікавих локацій, моральну застарілість існуючих об’єктів.

Зокрема у планах створити 7 постійно-дійсних інтерактивних квест-локацій у вигляді скульптур персонажів творів Миколи Гоголя, які можна відвідати усім охочим в будь-який час. Вони являтимуть собою садові композиціям із кам’яних фігур у поэднанны з рослинами.

Зараз проєкт подали на всеукраїнський конкурс «Наша громада» і для його підтримки та реалізації прохають проголосувати за цю ідею на сайті за посиланням.

Творці проєкту говорять про переваги таких інтерактивниих локацій з незвичними скульптурами наступне:

«Подібного на Полтавщині ще не було. Це – будуть інтерактивні скульптури, з якими хочеться взаємодіяти, обійматись, фотографуватись і кожна з яких має свою легенду. До них буде цікаво приїхати в будь-яку пору року! Крім того, біля них можна дізнатися всю інформацію за допомогою спеціальних позначок і навіть пройти квест».

Біля кожної локації буде розміщено QR-код, за яким турист зможе перейти за посиланням на сайт, і пройти квест, прослухавши вказівки і описи в аудіофайлах. Квести будуть розраховані на різні вікові категорії і потреби туристів, з англомовним перекладом.

Додатково програма має три основні напрями soul, active, family. Що відповідно призначено для активних людей, сімейних компаній та тих хто шукає своєрідного релаксу на теренах мальовничих галявин. Також, у додатку буде тест особистості, який покаже на якого персонажа ви найбільше схожі.

Відзначають, також, що для громади, це додатковий туристичний потік, можливість заробітку для місцевих підприємців, розвиток інфраструктури. З метою формування зв’язків між різними сферами – планується залучення місцевих підприємців, об’єкти яких можуть бути в завданнях квесту, і дозволять сформувати спільнокорисний маршрут.