Дешеве розмитнення та низькі штрафи за євробляхи – Рада підтримала законопроєкти

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкти №4643-д та №4644-д. Ними пропонується запровадити дешеве розмитнення ввезених авто протягом 180 днів та істотно знизити штрафи за нерозмитнені євробляхи.

Законопроєкт №№4643-д пропонує митне оформлення транспортних засобів, ввезених на територію України до 31 грудня 2020 року за новою формулою, яка діятиме протягом 180 днів з дня набрання чинності цього закону, передає “Економічна правда“.

Тепер вартість розмитнення не залежатиме від вартості автівки. Формулу розраховуватимуть з урахуванням віку, об’єму та типу двигуна. Дія закону не поширюється на транспорт, що не відповідає екологічним нормам “Євро-2” або мають походження з держави-агресора або тимчасово окупованих територій. Розмитнити за такими правилами можна 1 авто на особу.

Ставка акцизного податку до сплати складається з базової ставки, а також ставок за об’єм та тип двигуна. Базова ставка залежить від віку авто та коливається від €0 до €150. Водії транспортних засобів, обладнаних двигуном внутрішнього згоряння, доплатять €100. Для електрокарів та гібридних авто ставка нульова. Залежно від об’єму двигуна ставки варіюються від €0,25 до €0,5 за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

Проєкт закону №4644-д вносить зміни до Митного кодексу. Він пропонує знизити штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тис. грн до 8,5 тис. грн. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.

Проєкт повинен зобов’язати Кабінет міністрів сприяти зняттю з реєстрації євроблях в іноземних державах та обмін відповідною інформацією з Україною, пише “РБК-Україна“.

Кошти від розмитнення таких автівок пропонують направити на вакцинацію українців від коронавірусу.