Долар та євро дорожчають: українцям озвучили прогноз на найближчий рік

Долар в Україні протягом найближчих 12 місяців коштуватиме 27-28 гривень. Такий прогноз надали топ-менеджери компаній, щоквартальне опитування яких традиційно проводить Нацбанк.

За словами представників українського бізнесу, тривале збереження сприятливої ситуації на валютному ринку зумовлює подальше поліпшення девальваційних очікувань. Більшість опитаних вважає, що курс долара протягом найближчого року становитиме 27,96 грн. Водночас майже третина компаній – 32,3% – більш оптимістична й очікує, що курс не перевищить 27,00 грн за долар.

Бізнес поліпшив очікування щодо зростання економіки та уповільнення інфляції. Загалом, рівень ділової активності підприємств залишається високим: індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців становить 115,3%. Значення індексу більше 100 означає перевагу в суспільстві позитивних економічних настроїв.

Загалом, бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців на рівні 6,9% (у другому кварталі прогнозували 7,7%, а в першому – 9%).

Керівники компаній вважають, що обсяги виробництва в Україні зростатимуть. Лише 9,1% підприємців очікують зниження обсягів виробництва.

Кожна шоста компанія прогнозує збільшення кількості працівників на їхніх підприємствах. Водночас 64,1% підприємств планує підвищувати зарплати своїм працівникам упродовж наступних 12 місяців.

У четвер, 17 жовтня, Нацбанк встановив курс долара на рівні 24,83 грн. Євро здорожчало на 10 копійок і становитиме 27,38 грн.

Раніше повідомлялося, що у жовтні курс долара в Україні може побити черговий рекорд, наблизившись до позначки в 24 грн/дол.

Джерело.