“Доступних ліків” стало на 5 препаратів більше: полтавські лікарі розповіли, як їх отримати

Доступних ліків стало більше на 5 препаратів, у порівнянні з минулим роком. Заступниця головного лікаря поліклініки №2 Алла Івко, розповіла, як і де їх отримати.

З початку лютого цього року безкоштовних препаратів, які видають за програмою “Доступні ліки”, стало більше на 5 найменувань.

Полтавка Тетяна Сухотіна отримала ось ці рецепти від свого лікаря. Прийшла до аптеки, щоб забрати ліки:

“Від тиску і також кроворозріджуючі ліки. Я щойно від лікаря. Хороший лікар, рецепти мені виписує. Мені, як пенсіонерці, це дуже допомагає”, – розповіла Тетяна Сухотіна.

Керівник Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак показав звітну документацію і розповів: загалом у Полтавській області минулого року на “Доступні ліки” витратили 40 мільйонів 344 тисячі гривень.

За його словами, на перший квартал цього року передбачено 9 мільйонів 147 тисяч гривень. Віктор Лисак пояснив, як фінансуватимуть програму з другого кварталу:

“А вже з 1 квітня – сума коштів не визначена. Оплачує все це Національна служба здоров’я. Скільки випишемо рецептів, скільки Національна служба зобов’язана буде оплатити”, – сказав Віктор Лисак.

Такі рецепти виписують сімейні лікарі, які працюють і в цій міській лікарні №2. Як отримати ліки за програмою, розповіла заступниця директора закладу:

“Необхідно записатися до свого сімейного лікаря, виписати у нього рецепт і піти до аптеки, яка уклала договір з Управлінням охорони здоров’я Полтавської міськради. Таких аптек у Полтаві – 20”, – повідомила Алла Івко.

Жінка додала: у кожного лікаря має бути перелік та адреси таких аптек. За її словами, у 2018 році лікарі другої міської лікарні виписали 46 тисяч рецептів.

За такими рецептами по програмі “Доступні ліки” люди отримують ліки лише від бронхіальної астми, цукрового діабету та серцево-судинних хвороб, розповіла аптекарка Юлія Головач:

“Для прикладу, до нас звернувся хворий із рецептом на “Будесонід” – це лікарський засіб від бронхіальної астми. За цим рецептом було відпущено препарат “Пульмікорт”, вартість якого 854 гривні. Цей засіб хворий отримав абсолютно безкоштовно”, – розповіла Юлія Головач.

На офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я у публікації від першого лютого зазначено: 2019 року у програмі “Доступні ліки” – 258 препаратів, з них безкоштовних – 64. Минулого року було 59.

Роман Коржик, Сергій Коломієць, Poltavske.TV