До дня визволення Гадяча

Місто і район відзначать 77-річчя визволення від німецько – фашистських загарбників. Далека осінь 1943-го… Ще далеко до переможного травня 45-го. Та наш район уже скинув із себе кайдани коричневої чуми… Памятаймо про подвиг наших дідів і прадідів. Адже доки існує пам’ять, існує людина. А отже, всі її вчинки і справи. Тож хай подвиг тисяч і тисяч радянських солдатів стане не лише памяттю, а й символом нескореності, патріотизму і жаги бачити свою Батьківщину вільною.

ПАМЯТЬ ПРО ЦЕЙ ДЕНЬ ЖИТИМЕ ВІЧНО!

Найбільша кривава війна ХХ століття залишила болючий слід на долях кількох поколінь. ЇЇ відлуння і донині приходить у вибухах заіржавілої авіаційної бомби чи артилерійського снаряду. У спалахах салютів, передзвонах орденів і медалей на грудях фронтовиків Другої світової війни: Кириленка І.А., Михайлюченка І.П., Скрибки В.І., Рухляди С.С., Лоєнка І.Д., Титаренка В.К., Храпаля Д.О., Лидзара Г.С., Кондратенка М.Я., Приступи М.Д., Кириченка П.Ю. та багатьох інших, ціною власного життя наближали перемогу над нацизмом.

Із початком Другої світової війни понад 12 тисяч гадячан пішли захищати рідну землю. Тисячі наших земляків були задіяні у спорудженні оборонних укріплень. Створювалися винищувальні загони для боротьби з німецькими диверсантами.

8 вересня 1943 року розпочався наступ радянських військ на місто Гадяч. Після форсування 10 вересня річки Псел та запеклих боїв частини 40-ї та 47-ї армії при підтримці 2-ї повітряної армії 11 вересня 1943 року визволили місто від німецьких окупантів. Протягом вересня цього ж року було визволено й інші населені пункти. Смертю хоробрих полягли за наше місто командири 47-ї армії генерал – лейтенант П.П. Корзун, Герой Радянського Союзу гвардії капітан Е.П. Кочергін та багато інших. Усього при визволенні району загинуло майже 4 тисячі воїнів.

Проходять десятиліття, але час немає сили над пам’яттю про героїчні події, і чим далі відходять вони від сьогоднішнього дня, тим величнішим постає перед нами подвиг тих, хто ціною свого власного життя відстоював свободу і незалежність Батьківщини.

Усе нові і нові покоління вшановують тих, хто ціною страшних зусиль, мужність і героїзмом наближав цей день. До дня 77 – річниці визволення міста та населених пунктів району маємо нагоду привітати воїнів – визволителів

Пам’ять про минулу війну, про її учасників та героїв зобов’язує нас зміцнювати зв’язок часів і поколінь, втілювати у конкретні справи крилаті слова «ніхто не забутий, ніщо не забуте».

Низький уклін Вам ветеранам, за мир здобутий у боях, за Ваш подвиг священний для нас.

Пам’ять про ті довгоочікувані,  радісні дні визволення, назавжди залишать у своїх серцях діти, онуки наших воїнів – визволителів.

Шануймо ветеранів! Прислухаймося до їхнього правдивого слова, відчуймо їхню віру і біль, хай пам’ять про священну народну війну стане об’єднуючою силою для нашої країни.

Шановні ветерани! Бажаємо Вам міцного здоров’я, благополуччя, мирного неба над головою. Ви з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною.

 

  Іван БЕРЕЖНИЙ,  голова районної  організації ветеранів.