Дрифт на Софійській площі: хто буде відповідати?

Red Bull UA без дозволу знімали рекламу на Софійській площі — посеред пішохідної зони компанія влаштувала дрифт на великій швидкості. В машинах, які дрифтували, перебували реперка Alyona Alyona та чемпіон України із дрифтингу Олександр Гринчук.

“По перше це не була зйомка якоїсь реклами чи мого кліпу. В Україну прилетів гонщик Конор Шанахан, який входить в топ-10 дрифтерів світу і Red Bull разом з ним хотів зняти відео, як нам сказали до Дня Незалежності і вирішили підключити декілька лідерів думок. Одним із них була я і моя роль заключалася в тому щоб просто покататися на дрифт-машині”, — заявила Альона-Альона.

Зокрема співачка розповіла, що її запевнили, що всі дозволи нібито адміністрація надала і по закінченню всього дійства приїдуть клінінгові машини, які все відчистять.

“Багато хто вже бачив відео екстремального водіння на Софійській площі навкруги пам’ятника Богдану Хмельницькому. Я навіть не намагаюся уявити, щоб хтось в світі дозволив собі влаштовувати такий дріфт у підтвердженій буферній зоні ЮНЕСКО. І тут навіть справа не в засміченій бруківці, яку добре, що вже відмивають. А в, по-перше, жахливому, неналежному ставленні до нашої культури. По-друге — відношенні до безпеки людей довкола. І, по-третє — до законодавства України, адже дозволів на це не давало ані наше міністерство, ані заповідник „Софія Київська“”, — заявив міністр культури України Олександр Ткаченко.

Міська влада попросила поліцію розслідувати інцидент. У КМДА підкреслили — у небезпеці перебували всі пішоходи, які проходили повз у той час.

   Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею “Хуліганство”. Там наголосили, що організатори не отримали відповідний дозвіл ні від місцевої влади, ні від поліції.