Другий рік безвізу: скільки українців скористалися

42,6 млн поїздок до країн Євросоюзу здійснили українці з впровадженням безвізу.

9,2 млн осіб перетнули кордон за біометричними паспортами. Майже 3 млн. українців їхали без віз, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

“Найбільша кількість наших співвітчизників – більше 1 млн осіб перетнули кордон із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, де перетин кордону по безвізовому режиму склав понад 350 тисяч та більше 245 тисяч осіб відповідно. Близько 226 тисяч осіб перетнули кордон зі Словаччиною”, – розповіли у ДПСУ.

1 млн українців скористалися авіаційним сполученням. Морським сполученням скористалося 500 осіб.

Усього за другий рік безвізу у 4,2 рази виросла кількість українців, які скористалися ним.

У Держприкордонслужбі зазначають, що це свідчить про те, що все більше українців віддають перевагу безвізові поїздки, особливо з погляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року.

Зараз 157 пунктів пропуску через державний кордон обладнано засобами біометричного контролю та підключено до баз даних Інтерполу.

На навчанні в Польщі перебувають 40 тис. українських студентів. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович під час лекції в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.