Економити реально: як витрачати менше

Щоб назбирати гроші не завжди потрібно більше заробляти. Інколи варто скоротити витрати й ви дуже швидко побачите, як ваша скарбничка поповнюється. При цьому ви не відчуєте дискомфорту та жодних обмежень. Читайте далі та дізнайтеся, як радикально скоротити витрати на їжу.

Пише Радіо Максимум

Якщо ви поставили собі за мету навчитися керувати своїм бюджетом, то цей матеріал саме для вас. Зазвичай, у середньостатистичних сім’ях понад половина бюджету витрачається на продукти. Ви можете зменшити витрати на харчування в три рази. І приємний бонус – ваш раціон стане кориснішим.

Також, якщо застосовувати ці прості поради, то ви зможете з колишніми витратами вийти на кращу якість харчування. Обирайте найбільш комфортні для вас способи й вони обов’язково дадуть результат.

Пам’ятайте, що економія – це добре. Дешево – не означає погано. Здорове харчування – це інвестиція у ваше здоров’я. Економія не скасовує таких маленьких радостей, як чашка кави в улюбленому закладі. Розумна економія означає, що ви розумієте, що існує мінімальна сума, нижче якої почне страждати якість харчування й не переходите цю межу.

Використовуйте метод конвертів. Так ви зможете зробити свої витрати прозорими. Все дуже легко: бюджет ділиться на кілька частин, тобто основні категорії й розкладається у конверти. Не обов’язково фізичні. Ви можете це робити подумки або в мобільному додатку. Перекладати та витрачати гроші з інших конвертів не можна. Приміром, можете створити такі конверти: їжа, комунальні платежі, бензин, розваги, салон краси тощо.

Розрахуйте бюджет на день – загальний бюджет на їжу розділіть на кількість днів у місяці. Це допоможе рівномірно розподіляти виділену суму. Якщо ви витратили більше в один день, то наступного дня вже не витрачаєте, а готує з того, що вже є. Це дисциплінує й допомагає грамотно використовувати ті продукти, які є в холодильнику.

Плануйте покупки. Купуйте лише те, що вам потрібно. Навіть, якщо є акції. Не відходьте від плану. Й не йдіть в магазин просто так, якщо вам нічого не потрібно. Також не ходіть за покупками на голодний шлунок, адже так є ризик купити непотрібне.

Звертайте увагу на верхні та нижні полиці в магазинах. Давно відомо, що найдорожчі товари розставляють на рівні очей. Співвіднесіть вагу пакування та ціну продукту за кілограм. Менші пакування, зазвичай, дорожчі. Користуйтеся знижковими картами та кешбеками. За місяць ви зможете зекономити й витратити ці кошти на те, що вам потрібно.

Купуйте такі продукти, щоб ви могли з них готувати кілька різних страв. Наприклад, з рису моркву можна додавати й в суп, і в салат, і тушкувати, і запікати в духовці, і натерти свіжу тощо.

Не купуйте дуже великі пакування продуктів, які швидко псуються, а ви не встигнете використовувати їх до закінчення терміну придатності. Взагалі утримайтеся від зайвих покупок. Спочатку використайте те, що є вдома: консервації, заморозки, запаси в підвалі. Поки полиці не будуть порожні, не купуйте нічого нового. До прикладу, якщо у вас ще є крупи, то не купуйте нові пакування, поки не з’їсте ті, що є вдома.

Джерело.