Життя без сексу: Тесла любив голубку, а Керолл мав схильність до дівчаток

Микола Гоголь, Нікола Тесла, Ісаак Ньютон ніколи не займалися сексом і померли незайманими. Хтось із них вважав, що секс тільки відволікає від високих думок, хтось просто боявся жінок, а хтось вважав, що статевий акт робить нас тваринами.

Ісаак Ньютон

Деякі біографи англійського математика і фізика припускають, що Ньютон страждав від психічного захворювання – біполярного розладу або аутизму.

Він ненавидів жінок і жахався від думки про секс – при цьому вірив, що менструальна кров повій володіє магічними властивостями.

Сучасники говорили про його маніакальне захоплення наукою, відсутність почуття гумору, цілковитої байдужості до всіх видів мистецтва. Один з його помічників згадував: “Він не дозволяв собі ніякого відпочинку і перепочинку, вважав за втрачену кожну годину, не присвячену науці”.

“Він був самотній і в дитинстві, і в літні роки”, – говорить автор біографії Ньютона Джеймс Гляйк. У 19 років Ньютон записав на аркуші паперу всі гріхи, які, як йому здавалося, він зробив – і нарахував їх 48.

Нікола Тесла

Сербський фізик і винахідник Нікола Тесла вважав, що вченим не потрібні жінки, вони повинні всі свої сили віддавати дослідженням, а дружини і коханки повинні бути у людей мистецтва як джерело натхнення.

Дехто стверджує, що Тесла був асексуалом, сам він говорив про себе так:

“Я зводжу жінок на п’єдестал … Як будь-який шанувальник, я відчуваю себе негідним об’єкта мого поклоніння”.

Хоча деякі біографи вважають, що справжня причина стриманості Ніколи Тесла криється в його нездатності до близькості, бо вчений проводив наукові експерименти на собі, що призвело до фізичних патологій. Що цілком можливо, оскільки зовні Нікола Тесла був привабливим чоловіком, багато жінок були в нього закохані і докладали максимум зусиль, аби його завоювати, але безуспішно.

А ще у Ніколи Тесла був досить химерний зв’язок з голубкою. Він описував білого птаха, який кожного разу прилітав до його вікна. Вчений вірив у те, що між ними існує якийсь дивний зв’язок.

“Де б я не знаходився, голубка завжди знаходила мене. Варто було мені покликати її, вона прилітала до мене. Вона розуміла мене, а я розумів її. Так, я любив цю голубку, як чоловік любить жінку, а вона любила мене”.

Микола Гоголь

Гоголь вважав, що будь-яка любов до жінки гріховна, що всі жінки – відьми, знаються з нечистою силою, порочні, позбавлені духовної краси.

В одному з листів Гоголь писав, що, якби він піддався своїм пристрастям, полум’я в одну мить перетворило б його на прах, і тільки тверда воля відводить його від прірви.

Гоголь свідомо примусив себе вести цнотливе життя. Він вважав, що тільки стриманість може спрямувати людські сили до чистого духу.

Льюїс Керолл

Існує безліч підтверджень і свідоцтв того, що Керолл мав схильність до маленьких дівчаток. Він постійно малював і фотографував їх, часто знайомився з дівчатками в поїздах і в будинках своїх друзів.

11-річна Аліса Лідделл, прототип Аліси з Країни Чудес, була його музою довгі роки. Він часто фотографував її, писав їй листи і вів довгі розмови. Керолл познайомився з сім’єю Лідделл у 1855 році. А за вісім років родина досить різко розірвала спілкування з нав’язливим гостем. Що сталося між Лідделл і Кероллом – не відомо.

Одній зі своїх “юних подруг”, 10-річній дівчинці він писав: “Окреме спасибі і цілую за те, що подарувала мені локон свого волосся. Я цілував його кілька разів – бажаючи цілувати тебе, але навіть волосся краще, ніж нічого”. Художниці, яка малювала дівчаток в образі фей і німф, Гертруді Томпсон він казав: “Зізнаюся, що мені ніколи не подобалися на картинах оголені хлопчики. Вони завжди виглядали так, ніби їм потрібно було прикритися чимось, тоді як чудові форми дівчаток повинні залишатися без одягу”.

Деякі біографи вважають, що Керолл хотів одружитися на 11-річній Алісі Лідделл.

“Я вважаю, що він був закоханий в Алісу”, – каже Ванесса Тейт, праправнучка Аліси Лідделл, – “але це ніколи не виходило за межі”.

Захоплення Керолла так і не дозволили йому створити сім’ю, і письменник помер незайманим.

Ганс Крістіан Андерсен

Казкар у своїх ранніх записах відкидав саму ідею інтимних відносин, але пізніше просив у своїх молитвах: “Всемогутній Боже, у мене є тільки Ти, Тобі довіряю долю свою, я повинен присвятити себе Тобі. Дай же мені хліб! Дай мені наречену! Моя кров жадає любові, так само як і моє серце”.

Але молитви залишилися без відповіді. Закохувався Андерсен лише в недоступних жінок, які не розглядали його як об’єкт пристрасті.

Втім, закохувався він не тільки в жінок, але і в чоловіків. У своєму листі до Едварда Колліна, він пише: “Я чахну по тобі, як красиве калабріанське дівчисько… Мої почуття до тебе схожі з почуттями жінки. Жіноча частина моєї природи і наша дружба повинні залишитися в секреті”. Втім, останній не відповів взаємністю.

За словами біографів, Андерсен був дуже сором’язливим і губився при вигляді жіночої сексуальності. Відвідав бордель він лише раз, коли йому був 61 рік, але замість того щоб зайнятися сексом, він тільки дивився на юну дівчину, відчуваючи до неї лише співчуття.

Іммануїл Кант

Німецький філософ вважав зв’язок з жінкою огидним, а процес розмноження гідним лише тварин. Він вважав, що людина мисляча не повинна уподібнюватися худобі. Більш того, Кант вважав що всі виділення (сперма, піт і слина) дуже цілющі для організму, тому їх, за можливості, необхідно утримувати в організмі. Свідоме позбавлення від них, наприклад, секс або мастурбацію, Кант вважав гріховним.

Єлизавета I, королева-діва

Рішення залишитися невинною королева Англії і Ірландії XVI століття прийняла свідомо. Її батько Генріх VIII стратив кількох своїх дружин, в тому числі мати Єлизавети Анну Болейн. Смерть молодої королеви Кейт Говард так потрясла дев’ятирічну Єлизавету, що у майбутньої королеви Англії сформувався стійкий страх перед шлюбом.

Хоча серед придворних ходили чутки про те, що через якусь фізичну ваду вона не могла вести подружнє життя. Однією з найбільш ймовірних причин є незалежний характер гордої, честолюбної і амбітної Єлизавети і її прагнення до одноосібної влади.

“Для слави Божої, для блага держави, я вирішила непорушно зберігати обітницю невинності. Погляньте на мій державний перстень, – говорила вона, показуючи депутатам парламенту на цей символ влади, ще не знятий після коронування, – їм я вже заручилася з чоловіком, з яким, незмінно буду вірна до могили … Мій чоловік – Англія, діти – мої піддані. Я виберу собі в дружини людину найдостойнішу, але до тих пір бажаю, щоб на моїй гробниці накреслили: “Жила і померла королевою і дівою”.

“Цнота дорослої людини більше не виглядає чеснотою. У ній навіть бачать соціальну неспроможність: якщо вже ти успішний, ти повинен бути успішним в усьому”, – кажуть сексологи.