Заберіть смартфон і вчіть генерувати ідеї – розповіли, як виховати дитину креативною

За останні 7 років щороку стають затребуваніші спеціалісти з креативним мисленням, які можуть пропонувати нові ідеї.

Такі потрібні в багатьох сферах ІТ, телекомунікаційного бізнесу, маркетингу, продажі, йдеться в дослідженнях аналітиків grc.ua.

Надалі попит на таких спеціалістів зростатиме. Заробітна плата – також.

“Паралельно із відповідальністю дитини й працелюбністю важливо розвивати ініціативність, – каже Gazeta.ua кандидатка психологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Ірина Губеладзе. – Разом із цим вона навчиться генерувати ідеї. Стане самостійна, креативна, створюватиме ідеї стосовно роботи та життя. Згодом братиме відповідальність за ці ідеї на себе”.

На думку спеціаліста, креатив і створення ідей варто розвивати з раннього віку. Для цього передусім варто відмовитися від того стилю життя сина чи доньки, який перешкоджає ініціативному розвитку.

“Зараз багато дітей залежні від соцмереж. Якщо ви забираєте гаджет, то перші 10 хвилин дитина ходить і плаче, бо не знає що робити. Якщо ви цей період витримаєте і не повернете гаджет, то дитина сама почне шукати собі завдання. Треба, щоб людина вміла шукати завдання для себе”, – каже психолог.

У сучасному світі є велика загроза для дітей, які не є ініціативними, не вміють знаходити заняття і живуть у забезпечених умовах. Уже у 20-річному віці в людей із таким дитинством є велика ймовірність виникнення психологічних труднощів і депресій.

“Це велика проблема для батьків, у яких діти у віці 20 років нічого не хочуть робити та не знають, чого хочуть від життя. Це є результатом того, що батьки занадто наситили їх життя в дитячому віці й тепер у них просто немає ресурсу, куди рости. Діти вже не знають, чим себе розважити, а в людини завжди має бути потенціал для розвитку”, – говорить Ірина Губеладзе.