Заповіти, котрі дивують

  • Найнепристойніший в історії заповіт залишив чоботар з Марселя. Із 123 записаних у ньому слів 94 неможливо вимовити навіть в умовно пристойному товаристві.
  • Найдовший заповіт склав один з батьків-засновників США Томас Джефферсон. Вказівки стосовно майна перемішувалися в документі з міркуваннями про історію Америки. За цим заповітом спадкоємці Джефферсона отримали свої частки тільки за умови, що відпустять на волю всіх своїх рабів.
  •  Найобразливіший заповіт склав один середньовічний фермер. Він залишив сто ліврів своїй дружині, але наказав, якщо вона вийде заміж, додати ще сто ліврів, мотивуючи тим, що бідоласі, який стане її чоловіком, ці гроші знадобляться. На жаль, у ті часи були заборонені розлучення.
  •  Найісторичніше корисний заповіт залишив Вільям Шекспір. Він виявився доволі дріб’язковим типом і зробив розпорядження щодо всього свого майна, починаючи від меблів і закінчуючи взуттям. Заповіт — це майже чи не єдиний беззаперечний документ, котрий доводить існування Шекспіра.
  • Найскладніше для розуміння було складено заповіт лаборантом знаменитого фізика Нільса Бора. У заповіті було так багато спеціальних термінів і складних фразеологічних зворотів, що для його розшифровки довелося викликати експертів-лінгвістів.

  •  Найбільша готівка, будь-коли заповідана однією людиною, була залишена Генрі Фордом. Він розпорядився розподілити 500 мільйонів доларів серед 4157 учбових та благодійних закладів.
  •  Найвідоміший заповіт залишив Альфред Нобель. Він був оскаржений родичами. Вони отримували тільки півмільйона крон, а інші 30 мільйонів було віддано на заснування знаменитої Нобелівської премії.
  • Найтаємничіший заповіт залишив мільярдер Мішель Ротшильд. У ньому, зокрема, говориться: “…категорично й однозначно забороняю будь-який опис мого спадку, будь-яке судове втручання та обнародування мого багатства”. Отож реальний розмір багатства до цього часу не відомий.
  •  Найбільша кількість грошей, залишена тварині. З цим заповітом пов’язано й найдурніша історія про спадок. Мільйонер і кінопродюсер Роджер Доркас усі свої 65 мільйонів доларів залишив улюбленому собаці Максиміліану. Суд визнав таке рішення законним, оскільки за життя мільйонер виправив Максиміліану абсолютно людські документи. Дружині Доркас залишив один цент. Але вона, за тими ж собачими документами, вийшла заміж за песика, та після його смерті, спокійно вступила у права успадкування, оскільки пес, природно, заповіту не залишив.
  • Не забуваємо про найкоротший заповіт, який написав банкір з Лондона. Він вміщує три слова: “Я повністю розорений”. Але згодом його рекорд побив Карл Таушев і його два слова «Все дружині».