Запуск е-лікарняного перенесли на 2021 рік

Е-лікарняні, які мали запустити в Україні у квітні цього року, запрацюють з 2021 року.

Запуск е-лікарняних дозволить не лише скасувати лікарняний як паперову довідку, що є елементом бюрократії, а й заощаджувати час лікарів та пацієнтів, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає “Українська правда”

“Крім цього, це можливість швидко та ефективно оплачувати лікарняні без фізичних контактів, гарантувати обґрунтованість виплат та економити державні кошти”, – повідомив Федоров.

Він стверджує, що електронні лікарняні будуть одразу в електронному вигляді, нічого дублювати не потрібно.

“Це буде звичайна форма в онлайн-системі, заповнення якої займатиме кілька хвилин. Після цього підписаний електронним підписом документ автоматично надсилатиметься до інших державних органів для виплат”, — додав міністр.

За словами заступника міністра соціальної політики Олега Коваля, кожен лікар, який видаватиме лікарняний, має підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Далі інформація через реєстр в Пенсійному фонді автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування, і там одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.

“Лікарняний матиме фіксований термін. У країні працюють протоколи. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування. Наприклад, певною хворобою людина хворіє 6 днів. Лікарняний відкривається на 6 днів, і є закритим. Якщо людина одужала, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий”, – додав Коваль.

За його словами, це дозволить відстежувати, чи лікарняний видав профільний лікар.

“У нас часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики. Також ми зможемо боротися та відстежувати потенційні “схеми”, коли “на лікарняний” іде половина співробітників підприємства, які фактично продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування”, – пояснив Коваль.

Це пришвидшить процедуру отримання страхових виплат, зменшить шахрайство навколо цієї теми: раніше фейкові лікарняні купували за 200-300 грн. Людям можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити лікарняний.