За які комунальні послуги найгірше розраховуються українці

Заборгованість за комунальні послуги в Україні перевищила 63 млрд грн на початок травня.

Про це заявила заступник міністра розвитку громад і територій Наталія Хоцянівська, повідомляє “Урядовий кур’єр”.

З них за газ – 25,5 млрд, електропостачання — 5,9 млрд, за послуги з опалення приміщень — 20 млрд, постачання холодної води — 5 млрд, утримання будинків та прибудинкових територій — 4,9 млрд.

За словами Хоцяновської, вирішити проблему заборгованості має зареєстрований 9 червня 2020 року законопроект №3613 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг”.

Документ пропонує обов’язкову реструктуризацію боргів за житлово-комунальні послуги для населення, які накопичаться на 1 жовтня 2020 року на термін до п’яти років. З початку 2020 року загальна сума боргів за послуги ЖКГ майже не змінилася. Так, за даними Держстату, станом на 1 січня 2020 року, заборгованість населення за комунальні послуги склала 63,7 млрд грн. З них борги за постачання природного газу склали 27,9 млрд грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 20,4 млрд грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 5,1 млрд грн, за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 4,1 млрд грн, за вивезення побутових відходів – 0,8 млрд грн, за постачання електричної енергії – 5,4 млрд грн.

З наступного опалювального сезону штрафи за несвоєчасну оплату комунальних послуг зростуть. Про це йдеться в Меморандумі про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом. У такий спосіб планують розібратись із заборгованістю та підвищити платіжну дисципліну українців.