Звернення депутатів Гадяцької районної ради до Президента України Володимира Олександровича Зеленського, Державної служби України з питань геодезії картографії та кадастру Міністерства екології та природних ресурсів України Генеральної прокуратури

Звернення

депутатів сьомого скликання Гадяцької районної ради

до Президента України Володимира Олександровича Зеленського,

Державної служби  України з питань геодезії картографії та кадастру

Міністерства екології та природних ресурсів України

Генеральної  прокуратури України

 

Ми, депутати  Гадяцької районної  ради Полтавської області,  надзвичайно стурбовані ситуацією, що виникла навколо нещодавно встановленої ТОВ «СЕНС-Д»  (код ЄДРПОУ  41131571, 01004,  м. Київ, бульвар Шевченка,11 приміщення 51А) розвідувальної свердловини  № 2 та дослідно промислової установки підготовки вуглеводнів Бобрицької площі в межах Плішивецької сільської ради Гадяцького  району на території  Регіонального ландшафтного парку «Гадяцький».

Дана  земельна ділянка 05.07.2019 року передана за Договором земельного сервітуту з правом обмеженого платного користування частиною земельної ділянки Селянським господарством «Лідія»  Товариству з обмеженою відповідальністю «СЕНС-Д» (надалі- Товариство) до 31.12.2022 року.

В процесі отримання Товариством дозвільних документів в Міністерстві екології та природних ресурсів України, Департаменті екології та природних ресурсів ОДА, Головного управління Держгеокадастру в Полтавські й області не було враховано того факту, що дана земельна ділянка має особливий статус, а саме: входить до земель природно-заповідного фонду України, на якій такого роду діяльність заборонена.

Так, відповідно до Положення  про Регіональний ландшафтний парк «Гадяцький», затвердженого наказом Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області 01.02.2012 р.,       ландшафтний парк входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання  щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення використання та є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Парк створений з метою збереження найменш порушених і науково цінних наземних і водних екосистем долин річок Псел та Грунь, де виявлена значна кількість регіонально рідкісних видів рослин і тварин,  занесених до Червоної книги України, Європейського Червоного списку.

На території  регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» заборонена будь – яка діяльність, яка суперечить меті і завданням парку, що встановлені Законом України  «Про природно- заповідний фонд України», серед яких геологорозвідувальні роботи, розробка всіх видів корисних копалин, порушення руйнування ґрунтового покриву та гідрологічного, гідрохімічного режимівбудь – яке  будівництво стаціонарних та тимчасових споруд, не пов’язаних з будівництвом та інше.

Отже, виникають сумніви законності видачі всіх дозвільних документів та діяльності ТОВ «СЕНС-Д»  на території ландшафтного парку «Гадяцький».

На сьогоднішній день шкода, заподіяна безцінним природнім ресурсам даного регіону, надзвичайно велика. Враховуючи, що дана територія знаходиться в заплаві річки Псел і при розливі заповнюється водою, можна говорити про можливу екологічну катастрофу.

Тому, просимо Вас оперативно відреагувати на дану ситуацію, організувати перевірку законності всіх наданих ТОВ «СЕНС-Д» дозвільних документів на здійснення діяльності з геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням вуглеводнів (газ природний, конденсат, нафта, супутні компоненти-корисні копалини загальнодержавного значення) Бобрицької площі, на території  Регіонального ландшафтного парку  «Гадяцький», скасувати незаконно видані дозвільні документи та притягти винних до відповідальності відповідно до чинного законодавства України.

 

Звернення прийнято

на п’ятдесятій сесії

районної ради сьомого скликання

16 серпня 2019 року

Джерело.