Зеленський очікує зростання української економіки до 7%

Президент України Володимир Зеленський очікує зростання економіки України на рівні 5-7% ВВП.

Таку заяву він зробив на спільній з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом прес-конференції в Анкарі, яку транслював Офіс президента України в Facebook.

“У наступні роки Україна стрімко зростатиме – до 5-7% (ВВП) на рік. Вже цієї осені проведемо низку необхідних реформ і дозволить Україні стати “магнітом” для іноземних інвесторів. Ми вже почали активну роботу в цьому напрямку, і я з радістю запрошую турецький бізнес до нас”, – сказав Зеленський.

Національний банк в липні підвищив прогноз зростання реального ВВП України у 2019 році до 3% з 2,5%, прогнозованих раніше. Також підвищено прогноз на 2020 рік – до 3,2% з 2,9%, прогнозованих раніше.

Прогноз по інфляції в Україні залишився незмінним: 6,3% цьогоріч та на 5% у 2020-2021 роках.

За даними Державної служби статистики України, зростання реального ВВП України у 2018 році прискорилося до 3,3% з 2,5% у 2017 році та стало максимальним за останні 7 років.

Державний бюджет України на 2019 рік ґрунтується на макроекономічному прогнозі уряду зі зростанням реального ВВП на 3% при інфляції 7,4%.

Міжнародний валютний фонд і Світовий банк прогнозують зростання економіки України цього року на 2,7% при інфляції 7,3%. У 2019 році зростання економіки України сповільниться до 2,8%, а зростання споживчих цін – до 7,2%.

Партія “Слуга народу” анонсувала створення офісу навчання та розвитку для своїх депутатів.

Він діятиме на постійній основі, вказали у Facebook партії.

Формат офісу — вебінари, семінари, групові заняття. Регулярність — щонайменше один раз на 3 місяці.