Кабмін хоче запустити накопичувальну пенсійну систему: як це працюватиме

Кабінет міністрів пропонує запровадити накопичувальну пенсійну систему для окремих категорій працівників віком до 35 років, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Відповідний проєкт закону ухвалили на засіданні уряду, передає “Інтерфакс-Україна”.

Законопроєкт передбачає 3 професійні пенсійні програми.

Програма №1 дає право на отримання пенсійних виплат після 50 років за наявності у чоловіків страхового стажу від 25 років, з нього на роботі у шкідливих професіях від 10 років. У жінок страховий стаж має становити від 20 років, з нього на роботі у шкідливих професіях – від 7,5 років.

Програма №2 дає право на отримання пенсії після 55 років. У чоловіків страховий стаж має становити від 30 років, з нього на роботі – від 12,5 років. У жінок страховий стаж – від 25 років, на роботі – від 10 років.

Програма №3 дає можливість добровільно вступити в накопичувальну пенсійну систему на умовах, визначених у колективних договорах, і на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

Джерелом фінансування пенсій із солідарної системи і формування пенсійних активів у накопичувальній професійній системі будуть страхові внески роботодавців. Ці кошти сплачуватимуться за рахунок підвищення ставки ЄСВ на загальнообов’язкове пенсійне страхування.

За програмою №1 роботодавцям доведеться додатково до 22% ЄСВ платити ще 15%, у програмі №2 – 7%, у програмі №3 – від 3% за погодженням з працівниками.

Згідно із законопроєктом, страхові внески, які надійдуть за учасників системи, Пенсійний фонд направлятиме до недержавних пенсійних фондів. Учасники системи зможуть вибрати цю установу самостійно.