Карантин: як платити відсотки за кредитом, якщо втратили роботу

Сплатити відсотки за кредитами можна після закінчення карантину. Штрафів на цей період не накладатимуть.


На пільговий режим зі сплати відсотків за кредитами претендують громадяни та бізнес, які мають фінансові труднощі через обмеження в країні.

Кредитні канікули можуть отримати українці, які повністю або частково втратили дохід та роботу. Бізнес повинен надати підтвердження фактів тимчасового зниження доходів чи припинення роботи, пояснили в Нацбанку.

Реструктуризації підлягають кредити, які позичальники вчасно обслуговували до 1 березня 2020-го. Банки можуть звільнити від сплати тіла кредиту на час карантину з відповідним подовженням кредиту. Також можуть запропонувати капіталізацію відсоткових платежів.

На час карантину банки продовжують нараховувати відсотки, адже паралельно вони нараховують їх за депозитами. Водночас сплатити відсотки можна після закінчення карантину. Штрафів на цей період не накладатимуть.

Крім того, банк не може підвищувати ставки та погіршувати умови за кредитами. Не може вимагати комісій за проведення реструктуризації.

Банки самостійно можуть пропонувати пільговий період позичальникам. Однак із проханням про кредитні канікули українці можуть звернутися самі. Поясніть ситуацію банку та надішліть заявку на реструктуризацію. Це можна зробити онлайн. Йти у відділення не обов’язково. Згодою на реструктуризацію може бути запис телефонної розмови, заявка на сайті банку, повідомлення в чаті.

“Кредитні канікули – це не прощення боргів. Це відтермінування їх сплати в часі. Ваш кредит – це ваша відповідальність домовитися про пільговий режим”, – наголосили в Національному банку.