Ключовий закон земельної реформи

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» 26 травня було опубліковано у газеті «Голос України».

Документ передбачає, що землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються в комунальну власність сільських, селищних, міських рад.

Органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності та затвердження детальних планів території за межами населених пунктів.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім окремих положень.

Нагадаємо, Верховна Рада 28 квітня ухвалила комплексний законопроект №2194  про дерегуляцію у сфері земельних відносин, що вносить зміни до Земельного кодексу та містить понад 100 статей – зокрема, про передачу державних земель громадам і перегляд повноважень Геокадастру.

До парламенту внесли 12 постанов про скасування результатів голосування за відповідний закон, однак народні депутати не підтримали жодну з них і таким чином розблокували підписання документу.

24 травня президент Зеленський підписав законопроєкт, що дозволяє передати землі поза межами населених пунктів в комунальну власність.