Кого не торкнеться заборона на госпіталізацію та операції: відповідь МОЗ

Медики, зокрема, допомагатимуть вагітним, онкохворим та деяким іншим категоріям хворих.

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що не дивлячись на заборону проведення планових операцій та госпіталізацій в лікарнях, деяким категоріям громадян продовжать надавати відповідні послуги.

Про це йдеться у повідомленні на сайті МОЗ.

У міністерстві зазначили, що пунктом 14.5 Постанови №641 передбачено, що на території регіону, де встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки (наразі діє по всій Україні), додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється проведення медзакладами планових госпіталізацій.

Виключення складуть лише такі випадки:

– надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

– надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

– надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

– надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

– надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

– проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я заявили, що всі планові операції і госпіталізації в Україні будуть заборонені. Заборона почала діяти з понеділка 9 листопада.

Джерело: Корреспондент.net