Коли в Україні запустять 5G

В останні дні своїх повноважень Петро Порошенко підписав указ про технології 5G. У документі він наказав Кабміну разом із Нацкомісією зв’язку до 2020-го розробити і затвердити графік заходів щодо впровадження зв’язку п’ятого покоління.

“5G дозволить людям отримати абсолютно нові послуги – інтерактивне телебачення, електронне управління, підвищення якості менеджменту й абсолютно нові умови роботи ІТ-сектора, – зазначив Порошенко. – Це також надходження до Держбюджету і нові інвестиції в Україну”.

Про запуск технології заявляли і в Нацкомісії зв’язку, передає Сьогодні.

“Ми вже аналізуємо необхідні частоти”, – розповів голова відомства Олександр Животовський, додавши, що діапазони визначать цієї осені.

Перші ліцензії на них виставлять на торги наступного року. Таке заявляв на початку травня міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За словами Животовского, комісія повинна обговорити новий зв’язок і з операторами. Адже “5G – це більше про інфраструктуру і суміжні галузі, ніж про смартфони”. Мережа п’ятого покоління зможе безперервно обслуговувати десятки тисяч користувачів одночасно, не втрачаючи при цьому швидкості.

Однак фахівці ставляться скептично як до термінів запуску технології, так і до доцільності її впровадження.

“Я не вірю в запуск 5G в Україні у найближчі 5 років. Адже навіть самого стандарту ще немає – його планують затвердити саме 2020-го”, – розповів нам голова Інтернет асоціації України Олександр Федієнко.

Такий стандарт потрібен для управління штучним інтелектом “розумного будинку” і міста, різних машинних програм. А не для звичайного доступу до інтернету і голосового спілкування. А в Україні немає ринку такого напряму, вважає експерт.

Відповідні частоти можуть коштувати на тендерах до 10 млрд грн. Оператори повинні розуміти, як таке вкладення окупиться за відсутності відповідних споживачів.

“Тому сподіваюся, що частоти купить зовнішній оператор, який не просто побудує мережу, а й проштовхуватиме нові програми е-урядування містом”. – добавив Федієнко.

Роботів Digit, що доправлятимуть пакунки, розпочав тестувати американський автовиробник Ford.