Коли колядують, щедрують і коли посівають?

Новорічні свята не закінчуються, попереду нас чекає Різдво, старий Новий рік і багато куті. Звичайно, традиції нікуди не зникають, і багато людей до сих пір ходять щедрувати і колядувати. Щоб не дивуватися гучному стукоту у двері, варто дізнатися, коли колядують, коли щедрують і коли посівають.

7 січня 2020 українці будуть відзначати Різдво. Традиційно, цей день буде офіційним вихідним, а також відмінним приводом зібрати всю родину за одним столом, саме в Різдво і прийнято колядувати. Багато хто плутає дати і не знає коли колядують по правилам, тому починають колядувати 6 січня, у Святвечір. Але це не правильно.

Завдання тих, хто приходить колядувати – побажати господарям будинку благополуччя. Господарі, в свою чергу, повинні пригостити колядників смаколиками.

Хто колядує? Якщо раніше це були великі групи з 5-6 або 10-15 чоловік, які ділилися на дорослих і дітей, чоловіків і жінок, то тепер це, переважно, дітки.

Коли посівають в Україні

Обряд посівання – це теж один із способів привернути удачу в будинок господарям.

Як правило, засівали в Україні діти, а обряд здійснювали вранці, в день Нового року за старим календарем – 14 січня. Коли ж можна посівати? Як і раніше, посівають 14 січня, на Василя.

Коли щедрують в Україні

Щедрівки на свята – ще один з наших улюблених ритуалів початку року. Щедрувати в Україні починали на старий Новий рік – 13-14 січня. Не дивуйся, якщо в твій будинок постукають для щедрівки і 18 січня, напередодні Водохреща, адже в деяких регіонах були поширені ці ритуали саме в вечір перед великим святом.