Коли та за яких умов з’являться накопичувальні пенсії

Накопичувальний пенсійний рівень має запрацювати 2023 року, за законом. Щоб система запрацювала раніше, це вимагає напруженої роботи виконавчої гілки влади, говорить Галина Третьякова, голова комітету соціальної політики та ветеранів Верховної Ради.

“По-перше, фінансова система має бути готова інвестувати кошти. Має регулюватися з боку держави, зокрема Кримінальним кодексом. По-друге, люди, які працюють, мають бути готові частково, але самостійно забезпечувати майбутню пенсію. Сплачувати 1 відсоток зарплати, як передбачає закон. За бажанням людина зможе відраховувати на майбутню пенсію більше”, – пояснює Третьякова.

За її словами, пенсійні внески мають відраховувати і людина, і роботодавець. Останній платитиме за формулою “стільки ж як працівник плюс 1”. Але не більше 5%.

“Накопичувальними пенсіями зможуть користуватися українці, які досягнуть 60 років. Стане реально раніше виходити на пенсію, наприклад, у 55, якщо людина накопичила достатньо коштів. Суми має вистачати, щоб перетворити її на пожиттєвий ануїтет – регулярну щомісячну виплату”, – каже експерт.