Комаровський розповів про антибіотики для дітей

Чи треба приймати додаткові ліки при антибіотикотерапії, щоб знизити негативний вплив препаратів на організм дитини.

Насправді ліки, які нібито здатні захистити імунітет, кишечник і печінку при прийомі антибіотиків, абсолютно не приносять користі – повідомив лікар Євген Комаровський на сторінці Instagram.

Педіатр каже, що більшість антибіотиків – це самодостатні ліки. Аантибактеріальні препарати для однорічних дітей, що прописують лікарі для домашнього лікування, нетоксичні і мають мінімум побічних ефектів. Саме тому приймати що-небудь додатково, немає потреби.

Лікар Комаровський назвав найбільш популярні “ліки-супутники” антибіотиків, які батьки дають дітям, але він не рекомендує:

• Препарати “для імунітету”. Антибіотики не пригнічують імунну систему.

• Протигрибкові препарати – немає жодних доказів, що вони надають профілактичну дію та зменшують ймовірність грибкової інфекції.

• Ліки “для кишківника”. Антибіотики вкрай рідко пригнічують корисну кишкову мікрофлору. До таких наслідків може призвести тільки тривалий прийом антибіотиків широкого спектру дії.

• Протиалергічні засоби. В них немає необхідності. Якщо антибіотик викликає алергію у дитини – його просто потрібно замінити.

Аскорбінова кислота або вітамін С насправді не зміцнює імунітет. Це міф ініціативних батьків, які для профілактики дають дітям аскорбінки. На цьому наголошує педіатр Євген Комаровський. Найкраще вживати свіжі, термічно необроблені овочі, фрукти, ягоди.