Коронавірус в Україні: вчені спрогнозували розвиток епідемії на кінець листопада

Прогноз розвитку епідемії Covid-19 в Україні на період 16 –29 листопада 2020 року зробили вчені Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України.

Так, вчені прогнозують, що станом на 29 листопада загальна кількість хворих на коронавірус в Україні становитиме від 720 до 737 тис. Водночас, за прогнозами, кількість летальних випадків може сягнути 12 797, а кількість одужалих — 386 601. Про це йдеться на сайті НАНу.

“Повільне зниження коефіцієнта поширення інфекції як загальної тенденції продовжуватиметься, але, тим не менш, він все ще продукує значні в абсолютному вимірі добові прирости інфікованих та зростання середнього абсолютного приросту інфікованих”, — йдеться у прогнозі.

Згідно з консенсус-прогнозом щодо добового приросту інфікованих, на початку грудня 2020 року за добу в Україні виявлятимуть понад 20 тис. випадків Covid-19.

Минулий прогнозний тиждень мав високу точність (9-15 листопада) і підтвердив аномальний характер розвитку епідемії Covid-19 в Україні, що спостерігався тижнем раніше (2-8 листопада). Але він ще не закріпився як тенденція. Це свідчить про продовження неконтрольованого поширення інфекції в Україні.

Всі розроблені часткові та узагальнені прогнози передбачають збереження на наступний тиждень та більш віддалену перспективу негативних тенденцій розвитку епідемії Covid-19 в Україні.