Коронавірус потягне подорожчання продуктів в Україні

Через коронавирус в Україні подорожчають продукти.

Коронавірус вже впливає на економічну діяльність і бізнес в Україні. Припинилася співпраця з Китаєм, на черзі Європа. Це призведе до того, що багато людей втратять роботу. Велика частина дрібного і середнього бізнесу просто закриється, вважає Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації.

Варто очікувати, що почнуть дорожчати імпортні товари, а також імпортні комплектуючі, які використовуються у виробництві.

“На тлі зниження доходів населення впаде попит на товари не першої необхідності. Це стосується і продуктів харчування. Наприклад, екзотичних овочів, фруктів, горіхів і ягід. Банан завжди можна замінити вітчизняним яблуком – попит на вітчизняну продукцію, швидше за все зросте, що вплине на підвищення цін на українську продукцію на внутрішньому ринку. Якщо доходи споживачів впадуть, то попит на традиційні продукти ” борщового набору зросте “, – розповіла Катерина Звєрєва, передає сайт “Сегодня”.

У той же час при самому позитивному сценарії розвитку подій, на світовому ринку українська продукція стане більш конкурентоспроможною, вважає експерт.